Marek Jaszczyński

Śledczy wyjaśniają przyczyny tragedii na przejeździe

Śledczy wyjaśniają przyczyny tragedii na przejeździe
Marek Jaszczyński

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci kierowcy, który wjechał autem pod pociąg osobowy.

- Postępowanie jest w toku. Na obecnym etapie prokuratura nie informuje o szczegółach postępowań. Trwa gromadzenie materiału dowodowego - mówi Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Do wypadku doszło 5 grudnia ubiegłego roku na przejeździe kolejowym w Smolęcinie (gm. Kołbaskowo). Na jednotorowym szlaku Szczecin Gumieńce do granicy z Niemcami kierujący samochodem osobowym wjechał pod pociąg pasażerski relacji Tantow - Szczecin Gumieńce. Staranowane auto pchane było po torach jeszcze kilkadziesiąt metrów. Kierowca zginął. Nikt z pasażerów pociągu nie został poszkodowany. Pasażerowie kontynuowali podróż komunikacją zastępczą. Ruch pociągów na trasie był wstrzymany.

Na przejeździe nie ma rogatek. Ale są inne urządzenia czuwające nad bezpieczeństwem.

- Przejazd jest oznakowany i wyposażony w sygnalizację świetlno-dźwiękową - mówi Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.