Siedemnaście średnich wozów ratowniczych-gaśniczych przyjedzie do województwa lubuskiego. Będą nimi jeździć strażacy ochotnicy

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Siedemnaście średnich wozów ratowniczych-gaśniczych przyjedzie do województwa lubuskiego. Będą nimi jeździć strażacy ochotnicy

Eliza Gniewek-Juszczak

Minister Joachim Brudziński, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu, wręczył wczoraj strażakom z siedemnastu jednostek OSP z województwa promesy na samochody gaśnicze.

- Dla gminy Gubin to naprawdę historyczny dzień, bo to będzie pierwszy nowy samochód gaśniczy, który gmina Gubin uzyskała w całej swojej historii - podkreślił wójt Zbigniew Barski. - Mamy jeden wóz, który ma 35 lat, jest wysłużony. Mamy dużo wyjazdów. Jesteśmy najlepszą jednostką w gminie i zasługujemy na nowy wóz, który jest nam bardzo potrzebny. Zawsze byliśmy pomijani w innych projektach - dodał Janusz Bem, prezes OSP Chlebowo.

CZYTAJ DALEJ:

- Nasze samochody są leciwe i wysłużone, wymagają dużego nakładu finansowego na remont. Jeden z nich jest od stycznia ubiegłego roku wycofany  z podziału bojowego, bo kwota na remont przewyższała wartość samochodu - powiedziała Małgorzata Łozowska, prezes OSP Niegosławice.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.