kl

Siatkarskie derby: WKS Sobieski Żagań - AZS UZ

Siatkarskie derby: WKS Sobieski Żagań - AZS UZ Fot. Mariusz Kapała / GL
kl

W sobotę 9 stycznia na hali sportowej przy ul. Szafrana odbyły się siatkarskie derby: WKS Sobieski Żagań - AZS UZ. Gospodarze pokonali przeciwnika 3:0.

Początek był dość wyrównany, jednak później do głosu doszli akademicy. Przy prowadzeniu 14:8 o pierwszą przerwę na żądanie poprosił opiekun Sobieskiego.

Przewaga gospodarzy zaczęła topnieć, co wróżyło interesującą końcówkę. Faktycznie tak było, a przez moment pachniało nawet rywalizacją na przewagi. Ostatecznie minimalnie lepsi, podobnie jak w drugim secie okazali się zielonogórzanie. Scenariusz w drugiej partii był z resztą podobny. AZS prowadził już 16:11, ale długo nie był w stanie utrzymać bezpiecznej przewagi.

Trzecia odsłona bez większej historii. Goście walczyli tylko do stanu 6:6, potem akademicy zaczęli im odskakiwać, a końcówka była już tylko formalnością.