Sezon artystyczny trwa. Latem w Toruniu wystąpią gwiazdy piosenki i otwarta zostanie ważna wystawa. Są też zaproszenia dla dzieci

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

Sezon artystyczny trwa. Latem w Toruniu wystąpią gwiazdy piosenki i otwarta zostanie ważna wystawa. Są też zaproszenia dla dzieci

Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

To był trudny, pandemiczny sezon artystyczny. Wiele imprez trzeba było odwołać albo przesunąć na inny termin. Teraz, kiedy już można (wciąż w ograniczonym zakresie!) zapraszać publiczność, toruńskie placówki kultury nie zamierzają zamykać drzwi na wakacje.

Jopek, Maleńczuk, Chopin

Gwiazdy piosenki Anna Maria Jopek i Mela Koteluk, kabaret Hrabi z niezrównaną Joanną Kołaczkowską, CeZik tym razem z programem dla dzieci, a także pisarze Andrzej Stasiuk i Robert Małecki, autor kryminałów z Toruniem w tle - to tylko niektórzy spośród gości Artus Festival. Centrum Kultury „Dwór Artusa” na festiwal zaprasza w lipcu i w sierpniu. Na część wydarzeń, m.in. spotkania literackie, wstęp jest wolny.

Przez całe lato czynne będzie Centrum Kulturalno-Kongresowe „Jordanki”. I tu ma być gwiazdorsko: w lipcu wystąpią m.in. Maciej Maleńczuk i jazzowy kwintet Wojtka Mazolewskiego, a w sierpniu zespoły Dżem i Lao Che.

Na Jordankach odbywać się będzie część wydarzeń letniego festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”. Już w tę niedzielę 4 lipca w CKK Toruńska Orkiestra Symfoniczna, organizator festiwalu, zagra muzykę inspirowaną gorącymi rytmami latynoamerykańskimi, m.in. „Uwerturę kubańską” Gershwina i „Rapsodię peruwiańską” Rebagliatiego.

Jak wskazuje tytuł festiwalu, chodzi w nim także o prezentację pereł toruńskiej architektury, dlatego koncerty odbywać się będą w różnych wnętrzach - oprócz „Jordanek” w Ratuszu Staromiejskim i zabytkowych kościołach. W programie królują tanga grane na różnych instrumentach, ale też przeboje z musicali, oper i operetek, dzieła Chopina, Mozarta, Beethovena.

Nowa Muzyka i Architektura przez całe wakacje

Trzy teatry

Do połowy lipca na swoje przedstawienia zaprasza Teatr im. Horzycy. W letnim repertuarze ma trzy tytuły. To udana, widowiskowa adaptacja popularnej powieści Dołęgi-Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy”, najnowsza premiera teatru - „Biesy” według powieści Dostojewskiego i „Wyspa” inspirowana książką Barriego „Piotruś Pan”.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.