Sąd: przeholowaliście! Wyrok w sprawie wysokich opłat za holowanie w Szczecinie

Czytaj dalej
Fot. Fot. sebastian wołosz
Mariusz Parkitny

Sąd: przeholowaliście! Wyrok w sprawie wysokich opłat za holowanie w Szczecinie

Mariusz Parkitny

Dobra wiadomość dla kierowców, którym odholowano samochody za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy. Sąd uznał, że nie wiadomo, dlaczego miasto pobiera za transport maksymalną opłatę.

Wyrok zapadł przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Szczecinie. Sprawa trafiła na wokandę po inicjatywie „Głosu”. Zwróciliśmy uwagę Rzecznikowi Praw Obywatelskich na szczecińską uchwałę, która ustala opłaty za odholowywanie aut zaparkowanych tam, gdzie nie wolno. Stawka jest maksymalna i wynosi 476 zł. Zabrane na lawetę auto trafiają na parking w Dąbiu. Do tego trzeba dodać 37 zł za każdą dobę pobytu auta na parkingu.


Sądy badają, czy wprowadzając maksymalne stawki, przekonująco to uzasadniano.

Czytaj dalej >>>

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.