Są akcje, programy, a piesi wciąż giną pod kołami

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Marek Weckwerth

Są akcje, programy, a piesi wciąż giną pod kołami

Marek Weckwerth

105 nowych projektów ma poprawić bezpieczeństwo pieszych w całej Polsce w latach 2018-2020. Pieszych ginie zdecydowanie za dużo.

W tym roku (do końca października) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego zginęło już 28 pieszych, a 186 odniosło rany. Na oznakowanych przejściach śmierć poniosło 9 osób, zaś 106 odwieziono do szpitali.

We wszystkich wypadkach drogowych w regionie (było ich 766) zginęły 124 osoby, a rannych zostało 863 - informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jaki plan ograniczenia tragedii z udziałem pieszych ma Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.