S6 nie powinna zaczynać się w Goleniowie, ale już na granicy polsko-niemieckiej w Kołbaskowie

Czytaj dalej
Marek Rudnicki [email protected]

S6 nie powinna zaczynać się w Goleniowie, ale już na granicy polsko-niemieckiej w Kołbaskowie

Marek Rudnicki [email protected]

Politycy za punkt honoru powinni wziąć sobie realizację swoich wcześniejszych deklaracji.

Nadal nie ma żadnych nowych informacji z ministerstwa infrastruktury co do terminu realizacji S6 na terenie województwa Pomorskiego.

Poseł Sławomir Nitras z PO przypomina, że gdy w Szczecinie odbywało się posiedzenie rządu w październiku 2015 r., premier Ewa Kopacz zapowiedziała, iż jej „ministrowie rozpatrzą projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych, którego celem jest ulepszenie dostępu zakładów azotowych w Policach i rafinerii w Płocku do dróg szybkiego ruchu”. Chodziło o mające powstać drogi S6 i S10.

Natomiast siedem dni wcześniej, gdy na Zamku Książąt Pomorskich odbywała się konferencja dotycząca zakończenia I etapu prac nad przygotowaniem „Studium wykonalności Zachodniego Drogowego Obejścia Miasta Szczecina”, poseł Nitras poinformował, że Komitet Stały Rady Ministrów zaakceptował projekt nowego przebiegu drogi S6.

- Przebieg S6 zmieniłby się i z Kołbaskowa ma być poprowadzony przez Police, dalej, prawdopodobnie tunelem na wysokości miejscowości Święta, przez Odrę i wreszcie do Goleniowa - mówił Nitras.

Natomiast poseł PiS, Joachim Brudziński, już wcześniej, bo 11 marca 2013 r. złożył interpelację na ręce jeszcze wówczas marszałka, Ewy Kopacz o „umieszczenie w planie rozwoju sieci drogowej Polski na lata 2014-2020 inwestycji przebudowy drogi krajowej nr 6”.

- Ta droga jest bardzo istotna z punktu widzenia interesów nie tylko regionu, ale całej północnej Polski - powiedział wówczas poseł „Głosowi”.

Poprzyj i złóż podpis

Petycję o S6 można podpisać w redakcjach „Głosu”.
W Szczecinie, przy ul. Nowy Rynek 3; w Stargardzie, przy ul. Wojska Polskiego 42, a także na naszej stronie internetowej www.gs24.pl Tam także więcej informacji o naszej akcji.

Marek Rudnicki [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.