Aleksander Król

Rybnik: Kopalnia Paruszowiec wraca do gry. Pomógł wojewoda

Rybnik: Kopalnia Paruszowiec wraca do gry. Pomógł wojewoda
Aleksander Król

Mieszkańcy miasta i władze kopalni nie chcą. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, stwierdzając nieważność uchwały rady miasta Rybnika, umożliwił budowę kopalni Paruszowiec.

W wyniku decyzji wojewody śląskiego, który wydał rozstrzygnięcie nadzorcze - stwierdzając nieważność uchwały rady miasta Rybnika z dnia 23 kwietnia 2020 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta obejmującej obszar w rejonie ulicy Golejowskiej, budowa kopalni Paruszowiec znów jest możliwa.

- Wojewoda Jarosław Wieczorek nic sobie z nas nie robi. Zdanie mieszkańców, przedsiębiorców i radnych nic nie znaczy. Nie liczy się ponad 1400 podpisów pod apelem do wojewody, który na nasze pisma nie zdążył odpowiedzieć. Liczy się interes firemki z Dąbrowy Górniczej - informuje grupa „Nie dla eksploatacji złoża Paruszowiec”. Zauważają, że Bapro ma otwartą drogę do otrzymania decyzji środowiskowej, a RDOŚ może wznowić postępowanie. - Czy jesteśmy gotowi na zdecydowane działania? Może konieczna będzie pikieta pod Urzędem Wojewódzkim? - informują przedstawiciele grupy.

Wojciech Kiljańczyk, przewodniczący rady miasta Rybnika przyznał, że wczoraj wpłynęło do rady rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody stwierdzające nieważność uchwały. - W czasie zeszłorocznych wyborów parlamentarnych politycy PiS prześcigali się w deklaracjach na temat tej sprawy. Gdzie są teraz, gdy była potrzeba rozmowy z wojewodą? - pyta Kiljańczyk.

Pozostało jeszcze 34% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.