Marzena Sutryk

Ruszył sezon. Nad Bałtykiem wszystkie kąpieliska strzeżone są już pod nadzorem

Ruszył sezon. Nad Bałtykiem wszystkie kąpieliska strzeżone są już pod nadzorem Fot. Radosław Brzostek
Marzena Sutryk

W miniony weekend rozpoczął się na dobre sezon letni nad naszym Bałtykiem - tu na stanowiskach nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy.

W Mielnie, zanim w niedzielę komplet ratowników przystąpił do zadań, chętni do pracy, z odpowiednimi uprawnieniami, musieli się sprawdzić w biegu po plaży i w pływaniu na czas.

- Mamy pełną obsadę, w tym roku nie było z tym problemów, zgłosiło się dużo młodych osób. Niestety, ale nie wszyscy dostali pracę, gdyż chętnych było więcej niż miejsc. W efekcie 74 ratowników będzie czuwało przez cały sezon na naszych 17 wieżach ratowniczych nad morzem - to łącznie 22 kilometry wybrzeża od Gąsek do Łaz - mówi Leszek Pytel, szef mieleńskich ratowników.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.