Karolina Rokitnicka

Rozwój firmy Conkret w Wielkim Rychnowie zablokowany. Nowy burmistrz ponownie analizuje protesty

Firma Conkret nie zamierza budować spalarni Fot. KR Firma Conkret nie zamierza budować spalarni
Karolina Rokitnicka

Nowy burmistrz Kowalewa postanowił wznowić dyskusję publiczną nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części Wielkiego Rychnowa. Blokuje to możliwość rozwoju miejscowej firmy Concret.

- Należy się nad tym tematem pochylić, uczestniczyć w spotkaniach z właścicielami firmy i mieszkańcami tak długo, aż wszystkie obawy i zastrzeżenia zostaną wyjaśnione. Należy zrobić wszystko, aby przekonać społeczność lokalną, która tam mieszka i graniczy z zakładem. Dyskusja publiczna będzie się odbywać w Wielkim Rychnowie – zapowiada burmistrz.

Burmistrz Kowalewa Pomorskiego Jacek Żurawski podczas sesji poinformował, że podjął kroki w celu wprowadzenia zmian do projektu planu poprzez rozpoczęcie od nowa dyskusji publicznych, ponieważ sprawa budzi kontrowersje wśród mieszkańców, a obawy i zastrzeżenia mieszkańców nie zostały rozstrzygnięte. 

Szczegóły w pełnej wersji artykułu. 

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.