Marek Jaszczyński

Rozpoczyna się sezon motocyklowy. Jest sporo wypadków [zdjęcia]

Rozpoczyna się sezon motocyklowy. Jest sporo wypadków [zdjęcia]
Marek Jaszczyński

Na początku sezonu dochodzi do największej liczby wypadków.

Wiosenna pogoda sprawia, że na ulicach pojawiło się więcej miłośników jednośladów. Zdarza się, że jeżdżą brawurowo. Efekt? Wypadki.

- Na jezdniach zalega piasek po zimie, to zmniejsza przyczepność. Poza tym panuje niska temperatura, a opony motocyklowe sprawdzają się latem - mówi mł. insp. Grzegorz Sudakow, szef wojewódzkiej drogówki.

- Weźmy też pod uwagę widoczność. Kierowcy jeszcze nie są przyzwyczajeni do obecności kierujących jednośladami. W naszym województwie zarejestrowanych jest około 65 tysięcy motocykli i prawie 57 tysięcy motorowerów. Nadal jednak motocykliści nie cieszą się dobrą opinią wśród innych użytkowników dróg. W dużej mierze odpowiedzialni są za to brawurowo jeżdżący kierowcy, często bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.

Przykładem może być 37- letni motocyklista, który jechał ul. 26 kwietnia w Szczecinie z prędkością 109 kilometrów na godzinę. Pirata zauważył patrol policji. Podczas zjazdu do kontroli mężczyzna stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w policjanta. Okazało się, że motocyklista miał prawie 1,5 promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W 2016 roku motocykliści w regionie byli sprawcami 38 wypadków, w których siedem osób zginęło i 32 zostały ranne. Główną przyczyną wypadków spowodowanych przez motocyklistów było: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu - 18 wypadków, w których pięć osób zginęło, a 13 zostało rannych i nieprawidłowe wyprzedzanie - sześć wypadków.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl.
W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.