Rower to też jest pojazd i niestety bywa niebezpieczny

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Marek Weckwerth

Rower to też jest pojazd i niestety bywa niebezpieczny

Marek Weckwerth

Jazda po chodniku, nieżyczliwość wobec pieszych, przejeżdżanie po zebrach tuż przed rozpędzonym autem, niesygnalizowanie skrętu, jazda bez oświetlenia po zapadnięciu zmroku - to główne grzechy rowerzystów.

Ulicą Chodkiewicza w Bydgoszczy, środkiem torowiska tramwajowego, jedzie w żółwim tempie rowerzysta trochę więcej niż w średnim wieku. Jedzie, choć z prawej strony jest oznakowana ścieżka rowerowa. W pewnym momencie wyprzedza go samochód dostawczy, który omal nie zderza się z nadjeżdżającą z przeciwka osobówką. Rowerzysta bez sygnalizowania skręca w lewo w ulicę Lelewela i znika z zasięgu wzroku reportera „Pomorskiej”.

Miłośników jazdy na dwóch kółkach przybywa. Cieszy sama tendencja wzrostu liczby rowerzystów, jednak skoro użytkowników jednośladów przybywa, to także rośnie liczba wypadków. Wielu cyklistów za nic ma przepisy, dobre obyczaje i zdrowy rozsądek.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.