Robisz prawo jazdy? Od tego skrzyżowania zaczyna się jazda

Czytaj dalej
Mariusz Parkitny

Robisz prawo jazdy? Od tego skrzyżowania zaczyna się jazda

Mariusz Parkitny

To pozornie zwykłe skrzyżowanie. Główna ulica Komuny Paryskiej i dochodząca do niej podporządkowana ulica Golisza. Ale warto tu zachować ostrożność.

To pierwsze duże skrzyżowanie, które muszą przejechać kursanci wyjeżdżający z siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, którego siedziba mieści na ul. Golisza. Na skrzyżowaniu nie ma sygnalizacji świetlnej. I mimo że wydaje się proste, to w praktyce często dochodzi tu do groźnych sytuacji.

Warto zwrócić uwagę, że ul. Komuny Paryskiej ma w tym miejscu postać łuku przez co widoczność jest bardziej ograniczona. Dojeżdżający do skrzyżowania z ul. Golisza kierowca musi uważać, na wyjeżdżające z ulicy podporządkowanej samochody, szczególnie te skręcające w lewo, które przecinają drogę auto jadącym z pierwszeństwem.

- Nie raz byłem świadkiem jak kierowca jadący ulicą Golisza wymusza pierwszeństwo. W szczycie na ulicy Komuny Paryskiej panuje duży ruch, więc wyjechanie w lewo z ulicy Golisza nie jest proste – mówi pan Wiesław Malarski, szczeciński taksówkarz.

Kierowcy powinni na tym skrzyżowaniu uważać także z jeszcze jednego powodu. Odległości kilkudziesięciu metrów są dwa przejścia dla pieszych. Pierwsze na ul. Golisza, a drugie tuż za skrętem w prawo na ulicy Komuny Paryskiej.

- Czasem widzę jak kierowca, który skręca w prawo w ostatniej chwili hamuje, bo nagle zobaczył, że na jezdni jest pieszy. To miejsce jest niebezpieczne, bo ulica jest słabo oświetlona, a niedaleko jest szkoła – mówi Wiesław Malarski.

Kierowcy muszą uważać na tym skrzyżowaniu także jeszcze z jednego powodu. Zdarza się, że z ulicy Golisza wyjeżdża po kilka samochodów nauki jazdy. Niedoświadczeni jeszcze kursanci mają często problem z wyjazdem na ulicę Komuny Paryskiej. Warto więc zwolnić, aby nie doszło do kolizji.

Mariusz Parkitny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.