Robią miniteatr letni w Stargardzie

Czytaj dalej
Fot. Tadeusz Surma
Olimpia Dudek

Robią miniteatr letni w Stargardzie

Olimpia Dudek

W parku Chrobrego rozpoczęła się budowa zadaszonej sceny w pobliżu baszty Morze Czerwone. Powstanie także niewielki pawilon do przechowywania sprzętu.

W parku Chrobrego powstaje nowa budowla, coś w rodzaju niewielkiego teatru letniego. Roboty już ruszyły. Przetarg na wykonanie zadaszonej sceny wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niej rozstrzygnięto z końcem stycznia. Wygrała go szczecińska firma, Zakład Ogólnobudowlany Wiktor Kożuchowski, który zaoferował wykonanie tego zadania najtaniej, to jest za 298 tysięcy złotych. Termin ukończenia prac uzgodniony z wykonawcą przypada na koniec maja bieżącego roku. A pierwsza impreza jest planowana tam na pierwszą połowę czerwca.

Dach z drewna

Zadaszona scena służyć będzie do organizacji rozmaitych imprez plenerowych organizowanych nie tylko przez Stargardzkie Centrum Kultury. SCK otrzymało zlecenie od miasta na realizację tego obiektu oraz dotację na ten cel.

- Będzie to konstrukcja stała - zapowiada Andrzej Kaszubski, dyrektor SCK. - Nie trzeba będzie za każdym razem rozkładać i składać sceny. Na miejscu będzie też różny sprzęt.

Pod zadaszeniem zostanie zbudowane pomieszczenie gospodarcze, które posłuży do przechowywania między innymi ławek rozstawianych dla publiczności, a także oświetlenia, nagłośnienia czy też innych sprzętów potrzebnych do organizowania imprez w plenerze.

- Będzie to o wiele prostsze i łatwiejsze niż to było do tej pory - komentuje Andrzej Kaszubski. - Obiekt znajdzie się w naszym zarządzie. Każdy kto będzie chciał zorganizować w tym miejscu imprezę musi uzgodnić to z nami i do nas przyjść po klucze.

Zadaszenie ma mieć konstrukcję drewnianą, natomiast budynek gospodarczy kontenerową, z okładziną taką samą, jaką ma toaleta, która z końcem minionego roku stanęła w parku Chrobrego. Chodzi o to, by nowo powstający miniteatr stanowił z nią integralną całość. Taką koncepcję, jedną z trzech przygotowanych, zaakceptował wojewódzki konserwator zabytków, który ma pieczę nad parkiem Chrobrego w Stargardzie.

Deszcz już niestraszny

Wykonawcy, którzy będą występować w parku Chrobrego na pewno będą czuć się bezpieczniej na scenie z dachem. W razie deszczu będą mogli się pod nim schować.

Olimpia Dudek

Redaktor online na co dzień. Bardzo skoncentrowana na MMA oraz tenisie, co też czasem daje upust na portalu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.