Remont trwa. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

Remont trwa. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Alicja Kucharska

- Po remoncie ta droga będzie świetnym połączeniem pomiędzy ul. Łużycką a Sobieskiego. Tego brakowało - mówi pan Janusz

Dotychczas chcąc przedostać się z ulicy Łużyckiej na Sobieskiego kierowcy nadrabiali drogę. Po remoncie to się zmieni, bo ulica Cegielniana będzie stanowiła idealnie połączenie pomiędzy równoległymi drogami. Znikną też dziury, których było mnóstwo na końcowym odcinku.

Remont dotyczy całej Cegielnianej: od ul. Łużyckiej do Sobieskiego. Wyjazd znajduje się na wysokości firmy Seco/Warwick. O ile pierwszy odcinek Cegielnianej (od ulicy Łużyckiej) był w dobrym stanie, o tyle w końcowej części zamiast po asfalcie kierowcy jechali po piachu. - Praktycznie rzecz biorąc nie było żadnej nawierzchni na tym odcinku, dlatego należało wykonać podbudowę, nawierzchnię, krawężniki, chodniki, oświetlenie oraz odwodnienie - mówi Krzysztof Tomalak, zastępca burmistrza.

- Po opadach deszczu były tu wielkie kałuże, błoto. A w okresie wakacyjnym zmagamy się z kurzem - mówi pan Jan, mieszkaniec pobliskiego domu.

- Szutrowa droga rozpoczyna się mniej więcej na wysokości ogródków działkowych. Są tam ogromne dziury, więc samochodem trzeba było jechać bardzo wolno. Cieszę się, że w końcu będzie tu normalna nawierzchnia - mówi pan Franciszek.

Koszt inwestycji wynosi blisko 2,4 mln zł. Obok gminy, inwestycję współfinansuje również starostwo powiatowe, a część pieniędzy pochodzi Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Kompleksowa modernizacja uwzględnia nie tylko przebudowę drogi, ale i wykonanie odwodnienia, a także oświetlenia. Zadanie podzielono na dwa etapy. W pierwszej kolejności remontowano odcinek od ul. Sobieskiego do Brukowej, następnie od wiaduktu do ul. Łużyckiej.

Na blisko kilometrowym odcinku pojawi się nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, z częściowo obustronnymi chodnikami z betonowej kostki brukowej. Pojawią się też cztery przejścia dla pieszych, które zostaną dodatkowo doświetlone.

W najbliższym czasie prace przeniosą się na odcinek pomiędzy ul. Zieloną a Łużycką. Nawierzchnia jezdni zostanie wzmocniona i odtworzona. Ponadto ma zostać wymieniona nawierzchnia chodnika. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie. Dzięki temu wyjazd z ulicy Cegielnianej na ulicę Łużycką będzie o wiele łatwiejszy. Jezdnia zostanie poszerzona, a więc będzie wystarczająco dużo miejsca dla skręcających w lewo, jak i w prawo. - Planowana jest korekta łuku, by ułatwić kierowcom wyjazd na ul. Łużycką w tym miejscu - dodaje Tomalak.

Droga ma być gotowa do końca października. W związku z prowadzonymi pracami, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Póki co nieprzejezdny jest odcinek od ul. Zielonej w kierunku Sobieskiego.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.