Relikwiarz znaleźli w dawnych okopach. Będzie pokazywany

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Relikwiarz znaleźli w dawnych okopach. Będzie pokazywany

Marek Jaszczyński

Krzyżyk z relikwiami został znaleziony niedaleko pozycji Armii Czerwonej z drugiej wojny światowej. Był prawdopodobnie wojenną zdobyczą. Teraz trafił do kamieńskiego muzeum.

- To relikwiarz krzyżowy. Z racji miejsca znalezienia, czyli w okopach z drugiej wojny światowej, była to prawdopodobnie zdobycz wojenna czerwonoarmisty - wyjaśnia Grzegorz Kurka z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej. - Nie jest to relikwiarz z kościoła. Mogła to nosić osoba świecka czy duchowna, która kolekcjonowała relikwie. Pewnie nosiła krzyżyk na szyi, jako talizman, pamiątkę.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.