Rekordowy wskaźnik waloryzacji emerytur. Można zyskać nawet kilkaset złotych

Czytaj dalej
Fot. Slawomir Mielnik
Bogna Skarul

Rekordowy wskaźnik waloryzacji emerytur. Można zyskać nawet kilkaset złotych

Bogna Skarul

Wskaźnik waloryzacji składek emerytalnych w ZUS za 2018 rok wyniesie 109,2 proc. Co to oznacza? To, że zgromadzone składki z 1 czerwca zostały podwyższone o 9,2 proc., a ta waloryzacja była najwyższa od 12 lat.

To ważna informacja przede wszystkim dla osób, które właśnie w lipcu składały wnioski o przejście na emeryturę. Ale niezbyt będą zadowolone osoby, które postanowiły, że w czerwcu złożą wnioski o przejście na emeryturę.

Tak jest co roku

- Już dawno apelowaliśmy do przyszłych emerytów, aby wstrzymywali się ze składaniem wniosków o przejście na emeryturę w czerwcu i tę decyzję raczej podjęli w lipcu - mówi Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. - I te nasze apele przyniosły rezultaty. Widać to po liczbie składanych wniosków. Nie mamy jeszcze dokładnych danych, ile osób złożyło wnioski o przejście na emeryturę w lipcu (mamy dopiero połowę miesiąca), ale z pobieżnych obliczeń wynika, że jest ich o wiele więcej niż tych, którzy na ten krok zdecydowali się w czerwcu. Jeden miesiąc różnicy przy składaniu wniosków może mieć wpływ na wysokość emerytury, jaką przyszły emeryt ma dostawać przecież już do końca życia - uzasadnia Jagielski.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Skarul

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.