Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Czy Jarosław Zieliński przestanie być wiceministrem MSWiA?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Marta Gawina

Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Czy Jarosław Zieliński przestanie być wiceministrem MSWiA?

Marta Gawina

Sam minister zapewnia, że zostaje w MSWiA. Ale pojawiają się też doniesienia, że Jarosław Zieliński mógłby zmienić resort. Wymienia się tu edukację.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński raczej w rządzie pozostanie. Bo jeśli ministrem rolnictwa nadal będzie Krzysztof Jurgiel, to stanowiska nie straci też poseł z Suwałk. Chodzi o równowagę wpływów na Podlasiu - mówi nam jeden regionalnych polityków PiS.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • jak swoją przyszłość widzi Jarosław Zieliński

 • co wróżą wiceministrowi politycy PiS

 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Lech B

"Gwarantem osobowym tego, że będzie kontynuacja tej polityki, jaka była dotąd, jestem ja, pozostawanie na tym samym miejscu przeze mnie" - mówił w środę minister Jarosław Zieliński. Rzecz w tym, że my nie chcemy "kontynuacja tej polityki, jaka była dotąd", chcemy zmiany. Nie zgadzamy się na łamanie prawa przez polityków, represjonowanie i kryminalizowanie opozycji politycznej, ani na używanie apataru państwa (policji i sądów) w celu uciszania i karania uzasadnionej krytyki polityki rządu. Rządu, który niweczy demokratyczne osiągnięcia społeczeństwa i wprowadza na powrót autoktaryczne rządy, jakie mieliśmy "za komuny".
Na stanowisko w Ministerstwie Oświaty nie nadaje się gość, który osobiście, jako polityk, indoktrynował młodzież szkolną polityczną propagandą nienawiści do Rosji. To nie jest rolą systemu edukacji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.