Ratuj katowane zwierzęta z DIOZ – przekaż 1% podatku”

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Ratuj katowane zwierzęta z DIOZ – przekaż 1% podatku”

Materiał informacyjny

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt jest głosem tych, którzy sami o pomoc nie są w stanie poprosić. Każdego dnia przeprowadza na terenie całego województwa dziesiątki interwencji - w skali roku są to tysiące akcji ratunkowych, podczas których odbierane są skrzywdzone istoty. Pomagamy zwierzętom, które są głodzone i katowane przez swoich opiekunów. Wyrywamy je ze środowiska patologicznych nadużyć, zapewniamy im opiekę i wdrażamy konieczne leczenie. Równolegle szukamy im nowych domów adopcyjnych, a także inicjujemy administracyjne i karne postępowania w celu ukarania oprawców, biorąc w nich udział do zakończenia sprawy. Obecnie pod opieką Inspektoratu znajduje się ponad sto zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich, w tym m.in. psy, koty, krowy, konie, świnki, kozy, łabędzie, czy jeże. Niektórym z nich udaje się trafić do nowych domów, a część po rekonwalescencji wraca do naturalnego środowiska.

Jedną z podstawowych potrzeb organizacji jest posiadanie własnej przestrzeni przeznaczonej do przebywania w niej uratowanych podopiecznych i dlatego stworzyliśmy dla nich bezpieczny azyl. Tu zwierzęta są najważniejsze, są otoczone miłością i należytą troską.

Nasz tymczasowy ośrodek mieści się w Dziwiszowie niedaleko Jeleniej Góry. Przebywają tam psy i koty. Obiekt jest dzierżawiony, w bardzo złym stanie technicznym. Codziennie borykamy się z awariami instalacji elektrycznej i wodnej, z cieknącym dachem i problemami z ogrzaniem ogromnych przestrzeni.

Dzięki pomocy darczyńców oraz pożyczce udzielonej przez Polsko-Amerykański Fundusz Pożyczkowy Inicjatyw Obywatelskich udało się nam zakupić w powiecie świdnickim, w gminie Dobromierz nieruchomość o dużym areale, która będzie docelowym miejscem rekonwalescencji skrzywdzonych Braci Mniejszych. Wymaga ona jednak generalnego remontu, w tym szczelnego ogrodzenia, a także przystosowania infrastruktury pod potrzeby zwierząt. Na ten cel musimy zgromadzić 500 000,00 złotych. Dopóki nie wykonamy remontu, nie możemy przenieść tam wszystkich naszych podopiecznych.

Stowarzyszenie działa dzięki ludziom, którzy wspierają nas finansowo, rzeczowo oraz poświęcają wolny czas na wolontariat. Nie otrzymujemy pomocy rządowej i gminnej, choć wyręczamy te instytucje w zakresie ochrony zwierząt. Obecna sytuacja pandemiczna spowodowała, nie tylko zwiększoną brutalność wobec zwierząt, ale też utratę dotychczasowych sponsorów (restauratorów, hotelarzy), którzy przytłoczeni własnymi problemami nie są w stanie nam pomagać jak dotychczas. Również wielu z naszych darczyńców utraciło pracę. W konsekwencji nasze finanse się zmniejszyły, a wydatki wzrosły. Dlatego też, prosimy o wsparcie i dziękujemy z góry za wpłacenie nawet najmniejszej kwoty.

Jak możesz przekazać 1% na rzecz ratowanych od oprawców zwierząt?

Wypełniając deklarację podatkową, wystarczy, że umieść nasz numer KRS

Numer KRS: 0000645982

Ratujemy zwierzęta tylko dzięki Waszemu wsparciu. Za okazane serca jesteśmy niezmiernie wdzięczni!

www.dioz.org.pl
facebook - www.facebook.com/DIOZpl

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.