Mariusz Parkitny

Rady nadzorcze hojne dla szefów miejskich spółek. Prezesi z nagrodami. Ale nie dowiemy się za jakie osiągnięcia

Rady nadzorcze hojne dla szefów miejskich spółek. Prezesi z nagrodami. Ale nie dowiemy się za jakie osiągnięcia
Mariusz Parkitny

Od 20 tysięcy do prawie 35 tysięcy złotych premii dostali szefowie największych spółek miejskich Szczecina za „stopień realizacji wyznaczonych celów” w 2017 r. Nie dowiemy się co oznacza to pojęcie, bo uzasadnienie nagród jest tajne.

Prezesi zaprzeczają, że chodzi o nagrody, bo pieniądze dostali w ramach tzw. wynagrodzenia zmiennego. Ale w praktyce to nic innego jak nagrody lub premie. Do tej pory przyznawał je prezydent Szczecina na wniosek rad nadzorczych spółek. Piotr Krzystek był hojny dla podwładnych, co zawsze wywoływało duże emocje. Przynajmniej jednak nie ukrywał, za co pieniądze przyznawano. Teraz jest inaczej.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.