Bartosz Sulczewski

Rada gminy w Brzeźnicy jest znowu w pełnym składzie

Bartosz Sulczewski

Gmina ma nowego radnego, który został wyłoniony w czasie wyborów uzupełniających. Tomasz Ziaja zastąpi zmarłego Janusza Wygnańca.

Dla nowego radnego start w wyborach samorządowych w 2014 roku był pierwszą przygodą z polityką.
– Tylko raz próbowałem w tym swoich sił – mówi skromnie Tomasz Ziaja.
Swoje zadanie w samorządzie określa krótko: działać dla dobra społeczności.
– Trudno tak na serio rozmawiać o priorytetach, kiedy mamy najbardziej zadłużoną w regionie gminę – ocenia świeżo upieczony radny.

Z tego powodu chce stawiać na pozyskiwanie pieniędzy na rozwój.
– Tylko pieniądze rozwiązują problemy - tłumaczy. - Trzeba iść w kierunku realnej polityki rozdysponowania tego, co mamy. Budżet nie pozwala przecież zbudować fabryki.

Niezależny przyjezdny

Samorządowiec startował do rady z list obecnego wójta, Jerzego Adamowicza. Jak podkreśla, wówczas do sukcesu wyborczego zabrakło mu kilku głosów. – Do żadnej siły politycznej nie należę - podkreśla T. Ziaja. - Nie jestem i nigdy nie byłem też członkiem żadnej partii – deklaruje. - Dwa lata temu byłem zaskoczony, że aż tak wiele osób mnie poparło, bo nie jestem przecież znany – mówi mężczyzna.

Początkujący lokalny polityk zawodowo zajmuje się prowadzeniem rodzinnego biznesu, dla którego wraz z bliskimi osiedlił się w Brzeźnicy. Pochodzi z Żagania. – Rodzice zaczęli działalność ładnych parę lat temu, byłem może w ósmej klasie podstawówki i tak już tu zostałem – wspomina radny.

Czego potrzebują mieszkańcy?

T. Ziaja nie chce rozmawiać o konkretach, którymi ma zamiar zająć się w radzie. – To wszystko zależy od ludzi, będę zabiegał o opinie mieszkańców i działał według tego. Nie wiadomo na razie, czego ludzie potrzebują – mówi skromnie.

Do rady gminy wchodzi jako nowicjusz. – Tylko częściowo znam pozostałych radnych – przyznaje.

Ma pomysły na zmiany. Chce, żeby były dobre

Nowy radny deklaruje, że ma już plany i pomysły na zmiany w gminie. – Myślę, że to wszystko wyjdzie w praniu, zobaczymy jak to się potoczy. Nigdy nie wiadomo, co w człowieku drzemie – mówi tajemniczo T. Ziaja. W skład rady gminy Brzeźnica wchodzi 15 radnych.

Bartosz Sulczewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.