Joanna Maraszek

Przy świnoujskim szpitalu powstanie ogród zmysłów nie tylko dla pacjentów

Dorota Konkolewska, prezes świnoujskiego szpitala cieszy się, że przy lecznicy pojawi się miejsce do wyciszenia i relaksu Dorota Konkolewska, prezes świnoujskiego szpitala cieszy się, że przy lecznicy pojawi się miejsce do wyciszenia i relaksu
Joanna Maraszek

Na innowacyjny i jeszcze mało popularny w Polsce sposób dbania o zdrowie, ale też leczenia, wpadli pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Postanowili zagospodarować przyszpitalny obszar na ogród, ale nie taki zwykły, wyłącznie z kwiatami, lecz mający uzdrawiać! Ogród zmysłów to miejsce, w którym terapeuci będą mogli prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu. Miejsce będzie wyposażone w ścieżki sensoryczne pozwalające rozwijać wyobraźnię dotykową. Natomiast nasadzenia roślin będą według określonego klucza.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Maraszek

Dziennikarka, prezenterka, operator kamery i montażysta. Z mediami związana od 2006 roku.  Początkowo wyłącznie z telewizją (najpierw regionalną, później ogólnopolską), od 2013 roku z prasą. W drodze zawodowej uczyłam się od praktykujących dziennikarzy, którzy mawiali, że dziennikarz, by rozumieć, co robi musi znać warsztat pracy od podszewki, a więc stanąć i przed kamerą i za nią. Tak też było.


What yoy pay attention to grows - pisał Deepak Chopra. Nic prostszego i bardziej prawdziwego, bo rzeczywiście to, na czym skupiamy uwagę rośnie. Warto więc skupiać uwagę na swoim otoczeniu, by rosło, a my razem z nim. Takim podejściem staram się kierować w codziennej pracy dziennikarza w moim rodzinnym mieście - Świnoujściu.


Poza pracą piszę i ilustruję bajki dla dzieci, maluję, gotuję z wielką pasją i pływam (w basenie wpław, po Bałtyku głównie na dziobie, rzadziej za sterem).

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.