Joanna Maraszek

Przy świnoujskim szpitalu powstanie ogród zmysłów nie tylko dla pacjentów

Dorota Konkolewska, prezes świnoujskiego szpitala cieszy się, że przy lecznicy pojawi się miejsce do wyciszenia i relaksu Dorota Konkolewska, prezes świnoujskiego szpitala cieszy się, że przy lecznicy pojawi się miejsce do wyciszenia i relaksu
Joanna Maraszek

Na innowacyjny i jeszcze mało popularny w Polsce sposób dbania o zdrowie, ale też leczenia, wpadli pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.

Postanowili zagospodarować przyszpitalny obszar na ogród, ale nie taki zwykły, wyłącznie z kwiatami, lecz mający uzdrawiać! Ogród zmysłów to miejsce, w którym terapeuci będą mogli prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu. Miejsce będzie wyposażone w ścieżki sensoryczne pozwalające rozwijać wyobraźnię dotykową. Natomiast nasadzenia roślin będą według określonego klucza.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Maraszek

Dziennikarka, prezenterka, operator kamery i montażysta. Z mediami związana od 2006 roku.  Początkowo wyłącznie z telewizją (najpierw regionalną, później ogólnopolską), od 2013 roku z prasą. W drodze zawodowej uczyłam się od praktykujących dziennikarzy, którzy mawiali, że dziennikarz, by rozumieć, co robi musi znać warsztat pracy od podszewki, a więc stanąć i przed kamerą i za nią. Tak też było.


What yoy pay attention to grows - pisał Deepak Chopra. Nic prostszego i bardziej prawdziwego, bo rzeczywiście to, na czym skupiamy uwagę rośnie. Warto więc skupiać uwagę na swoim otoczeniu, by rosło, a my razem z nim. Takim podejściem staram się kierować w codziennej pracy dziennikarza w moim rodzinnym mieście - Świnoujściu.


Poza pracą piszę i ilustruję bajki dla dzieci, maluję, gotuję z wielką pasją i pływam (w basenie wpław, po Bałtyku głównie na dziobie, rzadziej za sterem).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.