Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Przedszkolaki pójdą do szkół

Przedszkolaki pójdą do szkół
Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Ponad 200 nowych miejsc dla przedszkolaków powstanie od września w dwóch stargardzkich gimnazjach A W szkołach pełną parą ruszyły prace remontowe. Ich koszt wyniesie prawie 2 mln zł.

W Gimnazjach nr 2 przy ulicy Limanowskiego i nr 4 na osiedlu Zachód zostanie przygotowanych 210 nowych miejsc dla dzieci trzy- i czteroletnich. W obu, z początkiem wakacji ruszyły generalne remonty; stawiane są nowe ścianki działowe, burzone stare, przenoszone są gabinety i sale lekcyjne.

- Łącznie powstanie 10 nowoczesnych sal dla przedszkolaków - informuje miasto. - Zostaną oddane do użytku we wrześniu. Na ten cel przeznaczyliśmy prawie 2 mln zł. Obie inwestycje to odpowiedź na niewystarczającą liczbę miejsc przedszkolnych.

Podległe przedszkolom

W szkole przy ul. Lima-nowskiego przebudowanych będzie 8 pomieszczeń parteru z wydzieleniem 4 toalet oraz zaplecza socjalnego.

- W zakres robót wchodzą też budowa zewnętrznych schodów stalowych, przebudowa wewnętrznej instalacji wodno - kanalizacyjnej i elektrycznej i centralnego ogrzewania, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej i posadzek, prace wykończeniowe - czytamy w dokumentach przetargowych.

- Do tych oddziałów trafi 125 dzieci - informują miejscy urzędnicy. - Formalnie będą one podlegały pod Przedszkole Miejskie nr 1.

Podobny zakres robót jest realizowany w Gimnazjum nr 4. - Do szkoły na osiedlu Zachód uczęszczać będzie 85 dzieci - dodają urzędnicy. - Będzie ono podlegać pod Przedszkole Miejskie nr 3.

Nowo powstające oddziały przedszkolne zyskają nowe wyposażenie w postaci pomocy dydaktycznych, stolików, ławek, szafek itp. Wszystko będzie dostosowane do wzrostu dzieci. Oddziały będą posiadały samodzielne szatnie oraz pełne zaplecze sanitarne i kuchenne. Modernizacje zakończą się z końcem sierpnia.

Ponad 1200 miejsc

Od nowego roku szkolnego 2017/2018 w stargardzkich przedszkolach i szkołach będzie ponad 1200 miejsc. Miasto w ubiegłym roku przygotowało oddział przedszkolny dla czterech grup dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Limanowskiego. Zagospodarowano na to część parteru. Dzięki temu udało się stworzyć 75 nowych miejsc dla dzieci przedszkolnych. Decyzja zapadła po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Okazało się, że dla sporej grupy maluchów miejsc zabrakło. Z końcem 2019 roku planowane jest oddanie do użytku przedszkola, które powstanie w budynku przy ulicy Śniadeckiego na osiedlu Lotnisko. Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zleciło na razie opracowanie dokumentacji projektowej na ten budynek. Na parterze będzie też żłobek.

Sporo prywatnych

W Stargardzie jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać przedszkola prywatne. Oferują one już ponad 650 miejsc dla maluchów. W mieście działają takie przedszkola jak: Kubuś, Calineczka, w dwu miejscach Wesoła Lokomotywa, Smerfuś, Tęczowa Przygoda, Uśmiech, Chatka Małolatka, Niezapominajka, Elemelek, Stumilowy Las, Zielone Wzgórze i punkt przedszkolny Pasikonik.

- Chcielibyśmy, by przedszkole ruszyło we wrześniu - usłyszeliśmy od ekipy remontującej budynek po TBS przy ul. Wojska Polskiego, naprzeciwko siedziby Głosu Szczecińskiego. - To będzie kolejna Wesoła Lokomotywa. a

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.