Przedszkola ubrały gorzowskie choinki

Czytaj dalej
Fot. Sandra Soczewa
Sandra Soczewa

Przedszkola ubrały gorzowskie choinki

Sandra Soczewa

- Wycinaliśmy aniołki i robiliśmy z paniami bombki. Teraz będziemy je wieszać na choinkach koło fontanny - mówiły dzieci z Przedszkola nr 3. Rynek należał wczoraj do nich i innych przedszkolaków.

Dzieci z miejskich przedszkoli zjawiły się przy katedrze wczoraj punktualnie o 10.00. I zaraz zabrały się za dekorowanie drzewek. Dokładnie 10 choinek. Każdy maluch przyniósł własnoręcznie przygotowaną bombkę i mógł ją własnoręcznie (albo z małą pomocą dorosłych) zawiesić na choince.

- Sami robiliśmy te bombki! Są duże i kolorowe - mówiły dumne Ania i Magda. Marta wtrąciła: - Na mojej są nawet kolorowe piórka! Chciałam żeby była najładniejsza!

Kacper był zmartwiony. - Moje bombki cały czas spadają! Nie wiem, jak to się dzieje... - mówił, ale na ratunek pospieszyła pani wychowawczyni i problem dało się rozwiązać. - Teraz moja bombka wisi na samej górze. Później pokażę ją mamie - mówił zadowolony przedszkolak.

Dzieci ozdobiły też ogromne bombki, które trafią do filharmonii.

Choinki na rynku i świąteczne iluminacje, które też wczoraj miały premierę, to dopiero początek świętowania. 18 grudnia przy katedrze będzie miejska Wigilia i zacznie się jarmark (potrwa do 23 grudnia). 19 grudnia odwidzi nas Mikołaj z Laponii, a 31 grudnia to oczywiście sylwester na bulwarze.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.