Mariusz Parkitny

Prokuratura: Marek K. za lewe testamenty brał do kilkudziesięciu tysięcy złotych

Prokuratura: Marek K. za lewe testamenty brał do kilkudziesięciu tysięcy złotych
Mariusz Parkitny

Były adwokat oskarżony o oszustwa sądowe zaskoczył swoimi detektywistycznymi zdolnościami. Tylko czy sąd mu uwierzy? Takiej wersji wydarzeń nikt się chyba nie spodziewał. Jeśli okaże się prawdziwa, to były mecenas spokojnie może zmienić zawód na prywatnego detektywa. I na pewno będzie odnosił sukcesy. Gorzej, gdy sąd uzna jego tłumaczenia za bajkę na potrzeby obrony przed karą.

Marek K. jeszcze rok temu był adwokatem. Jego kariera legła w gruzach, gdy padł ofiarą dziennikarskiej prowokacji. Reporterka podszywająca się pod klientkę zleciła u niego testament nieistniejącej babci. Potem o wszystkim opowiedziała w ABW. Adwokat na kilka miesięcy trafił do aresztu, a prokuratura odnalazła kolejnych klientów, którzy mieli w kancelarii K. zlecać fałszywe testamenty. Na ich podstawie przejmowali w sądach nienależne spadki. Przyznali się do winy i są już po prawomocnych wyrokach.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.