Karina Obara

Prokurator Ziobro w końcu musi odpuścić. Albo odejść z rządu

Zbigniew Ziobro i jego ludzie stają się coraz bardziej uciążliwi dla planów PiS. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie pryncypialnie Fot. Adam Jankowski Zbigniew Ziobro i jego ludzie stają się coraz bardziej uciążliwi dla planów PiS. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie pryncypialnie odrzuca umowę z Unią Europejską, jasno określa się w sprawie Funduszu Odbudowy, który Polska powinna ratyfikować, aby otrzymać 250 mld euro. Mówi twarde nie.
Karina Obara

- Obserwujemy początkową fazę otwartej wojny o przywództwo w Zjednoczonej Prawicy – mówi dr Patryk Wawrzyński, politolog z UMK. - I widać, że pretendenci coraz ambitniej upominają się o schedę po Kaczyńskim.

W kuluarach trwają spekulacje, czy Solidarna Polska powinna nadal być częścią Zjednoczonej Prawicy. Zbigniew Ziobro i jego ludzie stają się coraz bardziej uciążliwi dla planów PiS. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie pryncypialnie odrzuca umowę z Unią Europejską, jasno określa się w sprawie Funduszu Odbudowy, który Polska powinna ratyfikować, aby otrzymać 250 mld euro. Zależy to jednak od przestrzegania praworządności, a tego Ziobro już zaakceptować nie może.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.