Mariusz Parkitny

Procedury nie zmuszały ich, aby sprawdzili cały blok. Trudny proces o odpowiedzialność za wybuch gazu

Procedury nie zmuszały ich, aby sprawdzili cały blok.  Trudny proces o odpowiedzialność za wybuch gazu
Mariusz Parkitny

- Dostaliśmy wezwanie do ulatniającego się gazu w mieszkaniu. Nie mieliśmy obowiązku sprawdzać klatek i innych mieszkań, a mimo to przejrzeliśmy korytarz i piwnice. Zrobiliśmy więcej niż musieliśmy. Dlatego zarzuty są nieporozumieniem - mówią gazownicy oskarżeni, że przyczynili się do wybuchy gazu. Jedna z mieszkanek zginęła.

22 lutego 2018 r. Korytarz Sądu Okręgowego w Szczecinie pęka w szwach. To mieszkańcy bloku przy ulicy Gdyńskiej w Szczecinie. Mają status pokrzywdzonych. Ich blok od dwóch lat nie jest wyremontowany po wybuchu gazu, który zniszczył część ściany frontowej. Do sądu przyszli na proces pracowników pogotowia gazowego.

- Chcemy sprawiedliwości. Gdyby oni dokładnie zbadali klatkę i mieszkania do tragedii by nie doszło - mówią mieszkańcy.

Oskarżeni to dwaj doświadczeni pracownicy Polskiej Spółki Gazowniczej. W zawodzie są od kilkudziesięciu lat. Nie przyznają się do winy. Kwestionują opinię biegłego gazownika, na której prokuratura oparła zarzuty. Wewnętrzna komisja w PSG uznała, że gazownicy nie popełnili żadnego błędu podczas interwencji na ulicy Gdyńskiej.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.