Prezydent Piotr Krzystek poprowadził lekcję w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Młodzi chcą uczestniczyć w życiu miasta

Czytaj dalej
Fot. ANDRZEJ SZKOCKI
Małgorzata Klimczak

Prezydent Piotr Krzystek poprowadził lekcję w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Młodzi chcą uczestniczyć w życiu miasta

Małgorzata Klimczak

Prezydent Piotr Krzystek poprowadził lekcję w Szkole Podstawowej nr 51 w Szczecinie. Młodzież oceniła, że takie lekcje są potrzebne.

Szkoła Podstawowa nr 51 w Szczecinie to kolejna, po Technikum Technologii Cyfrowych, szkoła, którą w tym tygodniu odwiedził prezydent. Częściowo wiąże się to z protestem nauczycieli, który od kilku tygodni trwa w szkołach, ale też z potrzebą kształtowania obywatelskich postaw u młodzieży.

- Dzięki temu spotkaniu dowiedziałam się, ile miasto wydaje na gospodarkę, na inwestycje - mówi Wiktoria Badaczewska, uczennica. - Dowiedziałam się, ile czasu zajmuje panu prezydentowi organizowanie całego życia w mieście. Nie spodziewałam się, że prezydent ma tyle obowiązków na głowie i tyle planów wobec miasta. Szczególnie planów dotyczących komunikacji miejskiej i budowy stadionu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.