Prezes sądu sprawdza starostę słubickiego

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
Renata Hryniewicz

Prezes sądu sprawdza starostę słubickiego

Renata Hryniewicz

Prokuratura na wniosek prezesa sądu sprawdza, czy starosta Marcin Jabłoński zapłacił za skargę prywatną pieniędzmi z kasy powiatu.

Sebastian Popiołek, prezes Sądu Rejonowego w Słubicach, złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnienie przestępstwa przez Marcina Jabłońskiego, starostę słubickiego, polegającego na obciążeniu powiatowymi pieniędzmi kosztów sądowych w sprawie prywatnoskargowej.

- Skierowałem takie zawiadomienie na podstawie informacji przekazanej przez przewodniczącego wydziału karnego, który, nadając bieg jednej ze spraw prywatnoskargowych, stwierdził, że mogą zachodzić okoliczności uzasadniające podejrzenie popełnienia przestępstwa - mówi prezes Popiołek. O szczegółach dotyczących sprawy prezes sądu nie chce się wypowiadać, ponieważ uważa, że objęte są tajemnicą postępowania przygotowawczego.

Marcin Jabłoński obecnie jest starostą słubickim. Ale to nie jest jego pierwsza funkcja. Był już: starostą słubickim, wiceburmistrzem Słubic, wicewojewodą
Jakub Pikulik Marcin Jabłoński obecnie jest starostą słubickim. Ale to nie jest jego pierwsza funkcja. Był już: starostą słubickim, wiceburmistrzem Słubic, wicewojewodą gorzowskim, prezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Słubicach, marszałkiem województwa lubuskiego, prezesem szpitala w Słubicach, wojewodą lubuskim i podsekretarzem stanu w MSW.

Czytaj więcej 31 maja w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.