Później niż planowano zakończy się modernizacja ulicy Wieniawskiego w Stargardzie

Czytaj dalej
Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Później niż planowano zakończy się modernizacja ulicy Wieniawskiego w Stargardzie

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Później niż planowano zakończy się modernizacja ulicy Wieniawskiego. Robotom dodatkowo nie sprzyja brzydka pogoda. Wykonawca przygotowuje grunt pod asfalt.

Ciężkie życie mają od kilkunastu tygodni mieszkańcy os. Chopina, osoby prowadzące tam działalność gospodarczą oraz kierowcy. Trwa generalny remont ulicy Wieniawskiego.

Na całej długości

Roboty związane z przebudową i modernizacją tej ulicy trwają niemal na każdym jej odcinku. Powstają nowe chodniki, zjazdy do posesji, zatoki autobusowe, miejsca postojowe. Poruszania się w tym rejonie wcale nie ułatwia dość kapryśna aura.

- Łatwo nie jest - mówi pan Zdzisław, który pracuje w jednej z firm na osiedlu Chopina. - Na całym odcinku coś się dzieje, tu pracują ekipy, tam jeździ ciężki sprzęt, wokół składowany jest materiał budowlany. Ale nie będę za dużo narzekał. Niedługo remont się zakończy i te uciążliwości znikną.

Remont ul. Wieniawskiego trwa od kwietnia.

- Jesteśmy w trakcie aneksowania termin zakończenia inwestycji - mówi Benedykt Chłap, szef firmy Ben - Bruk, która jest wykonawcą robót na ul. Wieniawskiego. - Mamy termin do połowy sierpnia, ale przez branżystów oddanie robót przedłuży się z 4 tygodnie.

Benedykt Chłap mówi, że jego ekipa musiała przerywać roboty m.in. ze względu na toczące się roboty wodociągowe, kanalizacyjne czy związane z oświetleniem.

- Przerwy były też przez brzydką pogodę - mówi wykonawca.

Na ul. Wieniawskiego przebudowywany jest cały pas drogowy na odcinku ok. 750 metrów. Budowana jest też ścieżka dla rowerzystów.

Jeżdżą inaczej

W związku z remontem na osiedlu zmieniła się organizacja ruchu, w tym także trasy linii Miejskiego Zakładu Komunikacji. Ruch autobusów linii 1 i 22 odbywa się objazdami. I tak linia nr 1 od ul. Pierwszej Brygady kursuje ulicami Ceglaną, Usługową, Nasienną do pętli Chopina. Autobusy linii nr 22 od poniedziałku do piątku kursują od przystanku Szczecińska-Wieniawskiego, ulicami Szczecińską Hanzeatycką, Nasienną, przez pętlę Chopina, ulicami Cieplną, Przemysłową, Skandynawską do pętli Tesco. W soboty, niedziele i święta autobusy linii nr 22 kursują tylko do pętli Moniuszki. Szczegóły na stronie MZK w zakładce - objazd ul. Wieniawskiego.

Wioletta Mordasiewicz [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.