Poznań: Zwalniają dyrektorów w magistracie oraz ZDM. Nie wyrzucają jednak na bruk, bo zapewniają im robotę

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Bogna Kisiel

Poznań: Zwalniają dyrektorów w magistracie oraz ZDM. Nie wyrzucają jednak na bruk, bo zapewniają im robotę

Bogna Kisiel

Katarzyna Bolimowska, Violetta Wabińska-Chmielewska, Leszek Kurek i Piotr Snuszka pożegnają się z dotychczasowymi posadami.

Katarzyna Bolimowska nie będzie już dyrektorem Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Poinformowała o tym swoich współpracowników. Z informacji „Głosu” wynika, że nie zostanie bez pracy. Ma być zatrudniona w Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta, będzie odpowiadać za remont płyty Starego Rynku.

Nowym szefem ZDM będzie dotychczasowy zastępca Bolimowskiej – Krzysztof Olejniczak. W ten sposób liczba zastępców dyrektora zmniejszy się w tej instytucji z sześciu do pięciu osób. Niewykluczone, że nastąpi dalsza redukcja etatów zastępców dyrektora ZDM. Pojawiają się bowiem krytyczne uwagi o nieuzasadnionym rozroście kadry dyrektorskiej w tej jednostce.

Katarzyna Bolimowska przestaje pełnić funkcję dyrektora ZDM
Adrian Wykrota Leszek Kurek (z lewej), dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska odchodzi z Urzędu Miasta

Z Urzędu Miasta odchodzi też wieloletni dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska – Leszek Kurek. Prawdopodobnie ma dostać etat w innej miejskiej instytucji, zajmującej się pokrewną tematyką i nie jest to Zarząd Zieleni Miejskiej. Nie wiadomo, jakie są powody rozstania dyrektora Kurka z magistratem. Nic jednak nie wskazuje, aby nastąpiło to z jego inicjatywy, raczej otrzymał propozycję nie do odrzucenia.

Katarzyna Bolimowska przestaje pełnić funkcję dyrektora ZDM
Urząd Miasta Poznania Wydział Transportu i Zieleni, którego dyrektorem jest Violetta Wabińska-Chmielewska, od stycznia przestanie istnieć

Od stycznia zlikwidowany zostanie Wydział Transportu i Zieleni. Obecnie transport i zieleń podlega dwóm różnym zastępcom prezydenta. Violetta Wabińska-Chmielewska, dyrektor tego wydziału ma nadal pracować urzędzie, ale w innym wydziale (Biurze Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta).

Katarzyna Bolimowska przestaje pełnić funkcję dyrektora ZDM
Urząd Miasta Poznania Jan Gosiewski (z lewej) - niektórzy twierdzą, że przejdzie do ZTM.

Pojawiły się głosy, że obecny dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Piotr Snuszka wybiera się na emeryturę. Na razie jednak to nic pewnego. Niektórzy sugerują, że do ZTM przyjdzie Jan Gosiewski, zastępca dyrektora Wydziału Transportu i Zieleni w likwidacji.

Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.