Pożegnaliśmy żaglowce, ale bawimy się dalej

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Małgorzata Klimczak

Pożegnaliśmy żaglowce, ale bawimy się dalej

Małgorzata Klimczak

Od jutra w okolicach Wałów Chrobrego czekają na nas kolejne atrakcje.

Wczoraj rano pożegnaliśmy żaglowce, które brały udział w finale regat The Tall Ships Races w Szczecinie. Impreza została oceniona bardzo pozytywnie.

- To były udane regaty i odbyły się tak, jak się tego spodziewaliśmy - mówi Knut Western, przedstawiciel Sail Training International, organizatora regat. - W regatach nie chodzi tylko o wyścig, ale o to, żeby promować ideę przyjaźni i porozumienia. Jeden z żeglarzy powiedział mi, że Szczecin może wzorem portu goszczącego. Informacje, które dostajemy od kapitanów i załóg, są bardzo pozytywne. Świetnie się współpracowało z oficerami łącznikowymi. Zbudowanie takiego zespołu świadczy o tym, że Szczecin jest przygotowany na kolejny finał regat.

Ale to nie koniec atrakcji, bo już od czwartku ruszają kolejne imprezy na Łasztowni i Wałach Chrobrego.

- W czwartek startujemy ze strefą klubową, która jest nowością. Wykorzystamy do tego namioty sferyczne - mówi Ireneusz Nowak z Żeglugi Szczecińskiej. - Tam od godz. 10 do 20 będzie strefa chillout, a od 20 do 2 w nocy będą grali DJ’e. Czwartek jest także dniem, kiedy wesołe miasteczka będą miały ceny promocyjne nawet do 50 procent. Wszystkie stoiska wystartują o godz. 14.

To wszystko będzie towarzyszyć najważniejszej imprezie nadchodzącego weekendu, czyli Międzynarodowemu Festiwalowi Sztucznych Ogni „Pyromagic”.

- W tym roku pojawią się 4 zwycięskie ekipy z ostatnich lat - mówi Ryszard Suzdalewicz, organizator Pyromagic. - Wszystkie ekipy muszą wystrzelić ponad 2 tysiące ładunków wysokich. Pierwsze dwie minuty pokazu każda ekipa musi wykonać do muzyki Brahmsa, a kolejne 15 minut to dowolne aranżacje każdej z ekip biorących udział w konkursie.

W weekend na Wałach Chrobrego będą także: Szczecin Music Live, zmagania strażaków i spektakularne skoki do wody.

Małgorzata Klimczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.