Pożar w Siemianowicach Śląskich. Pożar w zakładach recyklingu [ZDJĘCIA + WIDEO + POŻAR SIEMIANOWICE]

Czytaj dalej
Fot. DZ
TOS

Pożar w Siemianowicach Śląskich. Pożar w zakładach recyklingu [ZDJĘCIA + WIDEO + POŻAR SIEMIANOWICE]

TOS

Olbrzymi pożar w Siemianowicach Śląskich. Płonie zakład recyklingu. Mieszkańcy Siemianowic mówią o smrodzie, który czuć w całym mieście. POŻAR W SIEMIANOWICACH ZDJĘCIA + WIDEO POŻAR SIEMIANOWICE

AKTUALIZACJA GODZ. 00:00:

CZYTAJ KONIECZNIE:
POŻAR W SIEMIANOWICACH: CZY CHMURA DYMÓW JEST TOKSYCZNA?


ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA Z POŻARU W SIEMIANOWICACH:
Pożar w Siemianowicach Śląskich w zakładach recyklingu [NOWE ZDJĘCIA]


Ogień został już przysypany zawartością trzech wywrotek z piaskiem. Dogaszanie pożaru i usypywanie "sarkofagu" potrwa tyle czasu ile będzie trzeba na ściągnięcie odpowiedniej ilości piachu - jedynego w tej sytuacji materiału gaśniczego.

AKTUALIZACJA GODZ. 23:55:

Strażacy ustalili, że poza opiłkami aluminium pali się również magnez i opiłki innych metali. Ta mieszanina daje tak wysoką temperaturę. Ustalili jednak, że ludziom nie zagraża trujący dym i opary, jak się początkowo obawiano.

Udało się również ustalić, że nikt nie został poszkodowanu. Pożar wybuchł po godzinach pracy zakładu. Na miejscu nie było nikogo.

AKTUALIZACJA GODZ. 23:30:

Pożar w Siemianowicach: To jednak nie fosfor, ale opiłki aluminium: z takiego materiału robi się środek zapalający termit - dający temperaturę powyżej 1000 stopni Celsjusza. Taki pożar daje się opanować tylko przy pomocy piasku. W ten właśnie sposób postanowiono ugasić pożar w Siemioanowicach Śląskich.

ZOBACZ NOWE ZDJĘCIA Z POŻARU W SIEMIANOWICACH:
Pożar w Siemianowicach Śląskich w zakładach recyklingu [NOWE ZDJĘCIA]


WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Pożar w Siemianowicach Śląskich: Pożar widać z odległości kilkunastu kilometrów. Słychać też syreny wozów strażackich zmierzających do Siemianowic z miast ościennych. Z Chorzowa pojechały do Siemianowic cztery zastępy.

Słuchać wybuchy. Strażacy nie mogą gasić całości pożaru wodą, bo według ich informacji na terenie zakładu może znajdować się fosfor.

Pożar w Siemianowicach Śląskich WIDEO:


Strażacy z Siemianowic Śląskich informację o pożarze otrzymali o godzinie 21.48. - Ogień pojawił się na terenie zakładu BM Recycling przy ul. Konopnickiej w Siemianowicach Śląskich - mówi st. kpt. Marcin Wyrzykowski, rzecznik KM PSP w Siemianowicach. Firma ta zajmuje się przetwarzaniem odpadów i pozyskiwaniem surowców. Na miejsce działają już ratownicy z Siemianowic i plutony gaśnicze z Chorzowa oraz Katowic. - Można wykluczyć, że w zakładzie znajdowały się jakieś osoby poza ochroną. Powierzchnia pożaru to ok. 300 metrów kwadratowych. Palą się butelki plastikowe, sporo tam jest materiałów łatwopalnych. Za wcześnie jest jeszcze, by mówić o szczegółach - dodaje rzecznik.

Pożar w tym zakładzie miał miejsce również w 2012 roku.

Pożar w Siemianowicach - relacja dziennikarza DZ na Twitterze:


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ WYNIKI
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Gala Miss Polski 2014 LIVE: Piękne dziewczyny[ZDJĘCIA KANDYDATEK]

TOS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.