Rajmund Wełnic

Powiat szczecinecki ze światłowodem i szybkim internetem

Przedstawiciele pięciu z sześciu gmin powiatu szczecineckie-go przystąpili do Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej Fot. Rajmund Wełnic Przedstawiciele pięciu z sześciu gmin powiatu szczecineckie-go przystąpili do Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej
Rajmund Wełnic

3300 gospodarstw domowych i 20 szkół w gminach powiatu szczecineckiego uzyska dostęp do światłowodu, dzięki któremu dotrze tam superszybki Internet.

Większość gmin powiatu przystąpiła do projekt Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej. W jego ramach Orange Polska w całym kraju buduje światłowodową sieć przesyłu danych, a samorządy deklarują współpracę w kwestiach uzgodnień, pozwoleń czy np. planowania własnych inwestycji.

Pieniądze na to wielkie przedsięwzięcie, które ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego Internetu i likwidację „białych plam” na jego mapie, w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa daje Unia Europejska. W starostwie w Szczecinku włodarze Bornego Sulinowa, gminy Szczecinek, Białego Boru, Barwic i Grzmiącej podpisali deklaracje o przystąpieniu do ZUŚ.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.