Rajmund Wełnic

Powiat remontuje swoją siedzibę. Za 632 tysiące

Obecną siedzibę władz powiatowych starostwo odziedziczyło po wojsku. Przez 20 lat - poza niewielim liftingiem i wymianą dachówek - budynek nie przechodził Fot. Rajmund Wełnic Obecną siedzibę władz powiatowych starostwo odziedziczyło po wojsku. Przez 20 lat - poza niewielim liftingiem i wymianą dachówek - budynek nie przechodził poważniejszych remontów
Rajmund Wełnic

Lada dzień rusza remont szczecineckiego starostwa Wyższe kondygnacje będą w końcu dostępne dla niepełnosprawnych.

Do przetargu na I etap remontu wnętrz starostwa w Szczecinku przy ulicy Warcisława IV (do niedawna 28 Lutego) stanęła tylko jedna firma - konsorcjum firm Dariusza Syczewskiego ze Szczecinka i Budora-ma z Marcelina. Wykonawca wykona remont za 632 tysiące złotych.

Prace mają się zakończyć do połowy grudnia. Najważniejszą zmianą jest budowa wewnętrznej windy w obecnym szybie klatkowym.

- Starostwo tworzą dwa budynki, których kondygnacje nie są na tym samym poziomie, co stwarza różne problemy, ale winda będzie się zatrzymywać na każdym piętrze obu gmachów - mówi starosta Krzysztof Lis.

Ponadto wyremontowana zostanie sama klatka schodowa, korytarze, sekretariat i gabinet wicestarosty oraz sanitariaty.

- Z uwagi na brak funduszy, remont podzieliliśmy na dwa etapy - dodaje starosta.

- W przyszłym roku chcemy przebudować mało funkcjonalną salę obrad Rady Powiatu zajmując na nią część korytarza.

Szczecineckie starostwo mieści się w przedwojennym gmachu dawnego urzędu skarbowego. Po wojnie urzędowali tu pracownicy starostwa, a potem działał sztab szczecineckiej dywizji. Po jej rozformowaniu z końcem roku 1998 budynek przekazano reaktywowanemu właśnie powiatowi, który po krótkim remoncie ulokował tam starostwo.

Ślady wojskowego przeznaczenia widać jeszcze tu i ówdzie, choć obiekt przechodził kilka modernizacji. Wyremontowano m.in. sypiącą się elewację, dach, główne wejście i inne drobniejsze elementy.

Za to ratusz w Szczecinku w ciągu zaledwie kilku lat przeszedł istną rewolucję - wyremontowano niemal całe wnętrza gmachu z połowy XIX wieku, zburzono i odbudowano dwie sąsiednie kamieniczki, do których przeniosła się część wydziałów, a ucywilizowany dziedziniec przykryto przejrzystym dachem.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.