Powiat chojnicki bardzo się zadłuży. Podobno bezpiecznie

Czytaj dalej
Anna Klaman

Powiat chojnicki bardzo się zadłuży. Podobno bezpiecznie

Anna Klaman

Powiat bardzo się zadłuży. Podobno bezpiecznie. Ale czy inwestycje są właściwie oszacowane?

Rok 2018 ma być inwestycyjny. Ale nie wszystkich radnych te inwestycje przekonały. 16 radnych było „za”, trzech wstrzymało się od głosu. Liczby w milionach. 125 to dochody, wydatki - 143. Deficyt - 18. Kredyt będzie właśnie taki, a do tego dojdzie dodatkowy milion w takim kredycie obrotowym, czyli na wszelki wypadek. Podczas gdy na koniec 2017 dług sięgał 16 mln 447 tys. zł, to w grudniu 2018 r. ma to być 31 mln 747 tys. zł. Kredyty największym obciążeniem dla budżetu będą w latach 2018, 2019, 2028 i 2030 r. Starosta Stanisław Skaja podkreślał inną liczbę - prawie 21 mln zł, bo tyle jest „do wzięcia” z Unii Europejskiej. Co ciekawe, aż prawie 17 proc. wydatków na oświatę mają stanowić wydatki rozwojowe.

Łącznie na inwestycje powiat przeznacza 45 mln 241 tys. zł, ale już w 2018 r 3 mln 400 zł musi wydać na spłatę kredytu. Na co konkretnie? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Klaman

Praca w naszym zawodzie bardzo się zmieniła przez ostatnie lata. A my poddawani jesteśmy ciągłym próbom. Staramy się też nadążać za nowinkami technologicznymi. Wszystko to uczy pokory. Relacjonując, opisując wydarzenia, pamiętamy, że robimy to dla Państwa. Jesteśmy trochę jak zdziwione wszystkim dzieci. Dziwimy się, pytamy, piszemy, ale też czytamy. Jak bez tego moglibyśmy zachęcać do lektury? Sama przeszłam ostatnio na cyfrowe prenumeraty moich ulubionych tygodników. Takie czasy - jesteśmy online, więc i czytamy online. Lekturą właśnie - pomijając Netflixa :) - wypełniam swój wolny czas. Dla mnie i moich kolegów dziennikarstwo to nieustanna przygoda i adrenalina, od której jesteśmy już chyba uzależnieni. Każdy dzień jest inny, a każdy tekst stanowi test naszej użyteczności. Dla Państwa - naszych Czytelników! Wierzymy, że jesteśmy Wam potrzebni. I to dodaje nam skrzydeł, gdy trzeba nagle - wieczorem lub w nocy - pojechać tam, gdzie powinniśmy być. Wiele się dzieje, bo i Państwo tyle robicie. Współpracujecie, tworzycie społeczeństwo obywatelskie. Władza - przynajmniej z założenia - powinna pracować dla Nas, ale to Wy poświęcacie wolny czas dla dobra wspólnego. A więc opisujemy. Zdarza się, że wytykamy błędy. No i nieustannie czekamy na tematy od Państwa, bo, co tu dużo kryć, to Wy najlepiej wiecie, co w trawie piszczy! Macie kłopot, coś Was denerwuje? Zachęcamy do kontaktu z nami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.