Poseł - lekarz Krzysztof Ostrowski wypowiedział się przeciwko obowiązkowi szczepień. Zajęła się nim Wielkopolska Izba Lekarska

Czytaj dalej
Fot. Gniezno.NaszeMiasto.pl
Marta Żbikowska

Poseł - lekarz Krzysztof Ostrowski wypowiedział się przeciwko obowiązkowi szczepień. Zajęła się nim Wielkopolska Izba Lekarska

Marta Żbikowska

Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej wszczął postępowanie wyjaśniające wobec posła Krzysztofa Ostrowskiego, lekarza i członka WIL, który głosował za przyjęciem projektu ustawy znoszącej obowiązek szczepień.

- Istotą sprawy w przypadku tego postępowania nie jest to, w jaki sposób pan Krzysztof Ostrowski głosował w przypadku projektu ustawy o dobrowolności szczepień

- zaznacza Artur de Rosier, prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Poznaniu. - Chodzi o wcześniejsze wypowiedzi posła, w których mogło dojść do propagowania postaw antyzdrowotnych.

Czytaj też: Lekarka krytykowała szczepienia. Musi ponieść karę

Czy tak rzeczywiście było, ma ustalić w trakcie postępowania rzecznik odpowiedzialności zawodowej WIL. Dopiero po zebraniu dowodów stwierdzi, czy w przypadku Krzysztofa Ostrowskiego doszło do przewinienia.

Krzysztof Ostrowski to lekarz z Gniezna, który w 2015 roku uzyskał mandat poselski z okręgu konińskiego. Startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej sprawował funkcję starosty gnieźnieńskiego. Jako lekarz jest członkiem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, której rzecznik odpowiedzialności zawodowej wszczął wobec niego postępowanie wyjaśniające.

Czytaj też: Czy dzieci bez szczepień nie pójdą do szkoły?

- Takie przypadki nie zdarzają się często, ale reagujemy za każdym razem, gdy istnieje podejrzenie głoszenia przez lekarzy tez niezgodnych z wiedzą medyczną, ja sam przez osiem lat pełniłem funkcję okręgowego rzecznika i pamiętam dwie takie sprawy

- mówi Artur de Rosier. - W tym przypadku mamy do czynienia z postępowaniem wyjaśniającym, czyli jeszcze nic nie zostało przesądzone.

Jak poseł tłumaczył swoje głosowanie? Co o ustawie znoszącej zakaz szczepień sądzi minister zdrowia i prezes Naczelnej izby Lekarskiej? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Żbikowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.