Poseł Gawłowski przedstawia swoją wersję wydarzeń

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Mariusz Parkitny

Poseł Gawłowski przedstawia swoją wersję wydarzeń

Mariusz Parkitny

To była dziwna konferencja prasowa. Stanisław Gawłowski sporą jej część poświęcił krytyce dziennikarzy mediów publicznych, choć ma większe problemy. Prokuratura chce mu zarzucić korupcję, plagiat oraz ujawnienie tajemnicy.

Poseł Stanisław Gawłowski, to szef zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej i sekretarz generalny partii. Prawa ręka Grzegorza Schetyny.

Jego problemy zaczęły się przed Bożym Narodzeniem, gdy prokuratura ogłosiła, że podejrzewa go o kilka przestępstw, w tym branie łapówek w aferze melioracyjnej oraz w czasach, gdy był wiceministrem środowiska. Prokuratura gra ostro. Chce nie tylko postawić zarzuty posłowi, ale też zatrzymać go i skierować do sądu wniosek o areszt. Gawłowski dobrowolnie zrzekł się immunitetu, ale sejm nie zdecydował jeszcze, czy zgodzi się na zatrzymanie i aresztowanie parlamentarzysty. Gawłowski stał się ostatnio bardzo aktywny medialnie. Organizuje konferencje prasowe, na których rozprawia się z argumentami prokuratury. Ale też apeluje do prokuratury.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Parkitny

Jestem dziennikarzem od ponad dwóch dekad. Piszę do Głosu Szczecińskiego, Naszego Miasta Szczecin, Trendy, portali www.gs24.pl, szczecin.naszemiasto.pl.


Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dlatego w pracy zajmuję się najczęściej sprawami wymiaru sprawiedliwości: relacjami z procesów, opisywaniem śledztw. Interesują mnie też sprawy Szczecina. Czasem przyglądam się też naszej polityce, która potrafi przyprawić o ból głowy.


Znajdziecie mnie też bardziej prywatnie na Facebooku https://www.facebook.com/mariusz.parkitny.75 Twitterze https://twitter.com/ParkitnyMariusz i Instagramie https://www.instagram.com/parkitnymariusz/?hl=pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.