Marek Jaszczyński

Pomysły na komunikację miejską - według Nowoczesnej

 Pomysły na komunikację miejską - według Nowoczesnej
Marek Jaszczyński

Według działaczy lokalnej Nowoczesnej sposobem na ożywienie pierwszego parkingu Parkuj&Jedź może być pomysł zaopatrzenia kierowców, parkujących tam auta w bilety, umożliwiającego bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej.

To pomysł zbieżny z tym, co proponował "Głos". Jednocześnie politycy nazywają lokalizację parkingu za nieudaną. Ich zdaniem parkingi umożliwiające przesiadkę z aut prywatnych do komunikacji zbiorowej powinny być zlokalizowane w rejonie węzłów przesiadkowych. Znacznie bardziej sensowna jest lokalizacja takiego parkingu przy obok pętli "Głębokie", czy na Basenie Górniczym.

Kolejny pomysł dotyczy dnia bez samochodu, który mógłby być raz w tygodniu. - Oznacza to 50 procentową zniżka dla kierowców na podstawie dowodu rejestracyjnego z ważnym przeglądem - mówi Andrzej Radziwinowicz z koło Nowoczesna Szczecin Zachód. Taki gest wobec kierowców ma spowodować, że miasto byłoby mniej zatłoczone samochodami.

Kolejny postulat dotyczy wprowadzenia taryfy przystankowej w oparciu o kasowniki do e-biletów. Propozycje .N trafiły do Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl.
W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.