Policjanci, którzy uratowali ludzkie życie, zostali nagrodzeni

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Inga Domurat

Policjanci, którzy uratowali ludzkie życie, zostali nagrodzeni

Inga Domurat

Lipcowy pożar jednopiętrowej kamienicy w samym centrum Połczyna, bo przy ul. Bolesława Chrobrego, napędził strachu okolicznym mieszkańcom.

Na szczęście ogień nie zdążył się rozprzestrzenić na sąsiednie budynki. To zasługa strażaków. Niewiele brakowało też, by właściciel mieszkania na parterze i jego kompan nie wyszli cało z tego pożaru.

Nie mieli świadomości, że na klatce schodowej jest ogień, który zablokował im najprostszą drogę ucieczki.

Na szczęście dwóch strażaków, którzy mieszkają po sąsiedzku oraz dwóch policjantów z nocnego patrolu - sierżant sztabowy Michał Sankowski i sierżant Mateusz Lasota, których komisariat od kamienicy dzieli kilkaset metrów, na miejscu byli błyskawicznie. I to oni wyciągnęli obu mężczyzn z mieszkania przez okno kamienicy, po której dziś nie ma już śladu.

Za ratowanie ludzkiego życia, przy narażeniu swojego, obaj policjanci otrzymali nagrody pieniężne od komendanta wojewódzkiego. Nagrody otrzymało również dwóch funkcjonariuszy wydziału kryminalnego (dane do wiad. red.), którzy w porę ustalili miejsce pobytu kobiety, która w sierpniu, w jednym ze świdwińskich hoteli, próbowała popełnić samobójstwo.

Szybka interwencja i pomoc lekarska uratowały jej życie.

Inga Domurat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.