Police. Więcej kasy dla szkół w powiecie

Czytaj dalej
Marek Jaszczyński

Police. Więcej kasy dla szkół w powiecie

Marek Jaszczyński

Zarząd Powiatu w Policach przeznaczył dodatkowe 800 tysięcy złotych do placówek szkolno-wychowawczych.

Stosowną uchwałę podjęli Radni Rady Powiatu podczas ostatniej w 2016 roku sesji Rady Powiatu w Policach.

Dokładnie 818 059 złotych otrzymają placówki, których organem prowadzącym jest Powiat Policki. Pieniądze pochodzą z budżetu Powiatu Polickiego i Funduszu Ochrony Środowiska. Dzięki przekazanym środkom zostaną zakupione między innymi pomoce dydaktyczne, pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, a także zostaną zwiększone wynagrodzenia. Ale nie tylko. W SOSW nr 1 zostanie zamontowana winda na potrzeby uczniów niepełnosprawnych, w SOSW w Tanowie wyremontowana kuchnia, a w Zespole Szkół zakupione żaluzje do okien w hali - informuje Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Na co znalazły się pieniądze? Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach otrzyma m.in. 48 000 zł na zakup pomocy dydaktycznych i 156 200 zł na zakup busa. SOSW nr 1 w Policach oprócz windy (135 000 zł) otrzyma 48 000 zł na zakup pomocy dydaktycznych i 28 905 zł - miasteczko drogowe. Natomiast SOSW Tanowo dostał 65 000 zł na remont kuchni.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl.
W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.