Pole golfowe w Kołczewie pod dzierżawę

Czytaj dalej
Fot. C. Skórka
Bogna Skarul [email protected]

Pole golfowe w Kołczewie pod dzierżawę

Bogna Skarul [email protected]

Oddział Terenowy ANR w Szczecinie ogłosił przetarg nieograniczony ofert pisemnych na dzierżawę pola golfowego w Kołczewie.

116,8 tysięcy złotych - tyle wynosi cena wywoławcza za roczny czynsz dzierżawny pola golfowego w Kołczewie. Tydzień temu Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnej w Szczecinie ogłosił na nie przetarg nieograniczony ofert pisemnych.

Nieruchomość wchodzi w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Położona jest na terenie gminy Wolin, na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego, około 12 km na wschód od Międzyzdrojów, 25 km od Pobierowa, 30 km od Świnoujścia. Jest to nieruchomość nierolna, zabudowana, o powierzchni 64.4313 ha. Umowa dzierżawy zastałaby zawarta na okres do dnia 30.11.2026 r.

Przetarg odbędzie się 5 kwietnia 2017 roku o godz. 11 w siedzibie Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem w Gryficach (ul. Piłsudskiego 18). Pisemne oferty trzeba złożyć do 3 kwietnia, najpóźniej do godz. 14. Wadium wynosi 58,4 tysięcy złotych.

- To szczególnie piękna nieruchomość - zachęca Jarosław Staszak, p.o. zastępca dyrektora szczecińskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. - A nam zależy, aby nadal w tym miejscu działało pole golfowe. Mamy absolutną świadomość, że pole golfowe to wielki atut naszych terenów nadmorskich i całego województwa. A to ma także już swoją historię.

Przyznaje jednak, że jak do tej pory zainteresowanie dzierżawą nie jest duże.

- Ale mieliśmy parę telefonów w tej sprawie - mówi. - Trudno jednak przed rozstrzygnięciem przetargu powiedzieć, czy były to osoby rzeczywiście zainteresowane dzierżawą, czy potrzebowały tylko dodatkowych informacji - dodaje i zdradza, że zainteresowani dzierżawą pola byli nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy. - Natomiast, niestety, nie zgłosił się na razie nikt ze Szczecina czy z naszego regionu.

- Wiem, że zainteresowani dzierżawą pola są biznesmeni z Poznania - zdradza jeden z byłych członków klubu golfowego w Kołczewie. - Planują nawet założyć spółkę, aby zjednoczyć siły.

Natomiast Jarosław Staszak podkreśla, że prowadzenie pola golfowego, to specyficzna działalność i potrzeba do tego osób, które się rzeczywiście na tym znają.

- To muszą być miłośnicy golfa - mówi.

- Ale to nasze pole golfowe w Kołczewie ma niesamowity potencjał - namawia. - Trzeba mieć jednak wizję, jak je rozkręcić i jak je poprowadzić.

Agencja zaznacza, że w związku z tym iż jest to przetarg ofert pisemnych, przy wyborze przyszłego dzierżawcy będzie brała pod uwagę nie tylko propozycję wysokości czynszu dzierżawy, ale między innymi całą koncepcje prowadzenia pola golfowego wraz z wielkością planowanego zatrudnienie na polu oraz informację o zamożności oferenta.

Więcej na temat pola golfowego w Kołczewie i planowanego przetargu znajdziesz na stronie Agencji Nieruchomości Rolnych

Informacje

Nieruchomość położona jest na terenie gminy Wolin na obrzeżu Wolińskiego Parku Narodowego, około 12 km na wschód od Międzyzdrojów, 25 km od Pobierowa, 30 km od Świnoujścia.

Jest to nieruchomość nierolna zabudowana o powierzchni 64.4313 ha. Wywoławczy roczny czynsz dzierżawny wynosi 116 800,00 zł brutto, a umowa dzierżawy zastałaby zawarta na okres do dnia 30.11.2026 r.

Przetarg odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2017 roku o godz. 11.00 w siedzibie Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem w Gryficach (ul. Piłsudskiego 18).

Pisemne oferty należy składać najpóźniej do godz. 14.00 dnia 3 kwietnia 2017 roku.

Bogna Skarul [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.