Polacy z Kresów bardzo chcą, byśmy o nich pamiętali

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Odra-Niemen i SPKK
Tomasz Kapica

Polacy z Kresów bardzo chcą, byśmy o nich pamiętali

Tomasz Kapica

Blisko 200 paczek żywnościowych dotarło do Brześcia, Pińska i Kubrynia na Białorusi. Wraz z nimi kilkunastoosobowa grupa mieszkańców Opolszczyzny, którzy mieli okazję zwiedzić swoisty skansen komunizmu.

To jedna z największych akcji charytatywnych na Opolszczyźnie. Od kilku lat w listopadzie i grudniu w kilku miastach regionu (m.in. Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Głubczycach, Głuchołazach czy Byczynie) zbierane są paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających na Kresach.

Zbiórkę koordynuje stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, ale na Opolszczyźnie w praktyce zajmują się tym harcerze ZHR z Głubczyc i członkowie stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Zbiórkę darów dla Polakow na Kresach koordynuje stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, ale na Opolszczyźnie w praktyce zajmują się tym harcerze ZHR z Głubczyc i członkowie stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.