Marek Jaszczyński

Pół miliarda złotych na reaktywację kolei

Uroczystość podpisania umowy na dofinansowanie  SKM odbyła się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Uroczystość podpisania umowy na dofinansowanie SKM odbyła się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim
Marek Jaszczyński

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do podpisania umowy na dofinansowanie budowy SKM. Sama inwestycja ma ruszyć do 2022 roku.

Fundusze unijne pozwolą między innymi zmodernizować linię kolejową nr 406 na odcinku Szczecin - Police i wybudować drugi tor na odcinku Szczecin Główny Szczecin Turzyn. Nowy tor i nowoczesne urządzenia sterowania ruchem pozwolą oddzielić ruch pasażerski od towarowego, dzięki czemu pociągi SKM będą jeździć szybciej.

Zmieni się też infrastruktura pasażerska na liniach kolejowych: 273 - odcinek Gryfino Szczecin Główny, 351 - odcinek Stargard Szczecin Główny 401 - odcinek Szczecin Goleniów, wraz z odgałęzieniem do goleniowskiego lotniska.

Całkowita długość przebudowanych lub zmodernizowanych linii kolejowych wyniesie prawie 24 km.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.