Zbigniew Marecki

Pojedź z ZUS na rehabilitację: leczenie i zabiegi w ramach zwolnienia lekarskiego

Mając skierowanie na rehabilitację leczniczą od ZUS, masz prawo do bezpłatnego sanatorium i od pięciu do sześciu zabiegów leczniczych dziennie Fot. archiwum gp Mając skierowanie na rehabilitację leczniczą od ZUS, masz prawo do bezpłatnego sanatorium i od pięciu do sześciu zabiegów leczniczych dziennie
Zbigniew Marecki

Jesteś ubezpieczony, aktywny zawodowo, ale stan twojego zdrowia pogarsza się i grozi niezdolnością do pracy? Wystąp do ZUS o skierowanie na rehabilitację leczniczą.

W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało ponad 4 tysiące Pomorzan. Zainteresowani mogą to robić od dawna, bo ZUS wysyła Polaków do sanatoriów od 20 lat. W tym czasie z rehabilitacji skorzystało blisko 1,5 mln osób. W 2018 roku było ich ponad 90,5 tys. Większość z nich (76,7 tys.) cierpiała na schorzenia narządu ruchu, układu krążenia (5,2 tys.) i problemy psychosomatyczne (blisko 3 tys.).

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Marecki

Jestem dziennikarzem "Głosu Pomorza". Mieszkam w Słupsku. Zajmuję się codziennymi sprawami mieszkańców Słupska i regionu słupskiego. Interesują mnie ludzie, życie społeczne i polityczne, gospodarka, samorząd i historia regionalna.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.