Poczta ściga abonamentowych dłużników. Nawet tych, którzy nie zarejestrowali telewizora

Czytaj dalej
Fot. Fot. Arkadiusz Lawrywianiec
Dorota Witt

Poczta ściga abonamentowych dłużników. Nawet tych, którzy nie zarejestrowali telewizora

Dorota Witt

Pan Sławomir prowadził wspólne gospodarstwo domowe z mamą. Mieszkanie było jej, telewizor też jej i od początku zarejestrowany na nią. W 2010 roku w imię prawa przestała płacić abonament (została z opłaty zwolniona z racji wieku). Teraz Poczta Polska żąda zapłaty abonamentowych zaległości za ostatnich 5 lat, w sumie ponad 1500 zł - od jej syna.

Absurdów w tej historii jest więcej. Pani Eugenia zmarła w 2017 roku, do ostatnich dni mieszkała z synem, choć przez rok przed śmiercią pod nowym adresem. Ale formalności abonamentowe załatwiła ostatecznie w 2010 roku, kiedy oficjalnie zwolniono ją z obowiązku płacenia abonamentu telewizyjnego z racji wieku. Wcześniej sumiennie regulowała opłaty.

Do zapłaty: ponad 1500 zł

- Nigdy nie zarejestrowałem na siebie żadnego odbiornika, tymczasem we wrześniu tego roku dostałem nagle pismo z Poczty Polskiej - upomnienie. Policzyli według sobie tylko znanego klucza, że zalegam z opłatami abonamentowymi od stycznia 2014 roku. W sumie do zapłaty miałem 1511 zł. Na uregulowanie długu dawano mi 7 dni, bo jak nie, to „zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia należności" - opowiada nasz Czytelnik.
Pan Sławomir nie miał nawet indywidualnego numeru identyfikacyjnego użytkownika, który trzeba podać, chcąc uregulować opłatę (to rozwiązanie zastąpiło dawne „zielone książeczki"). Poprosił zatem o jego podanie. Odpowiedź przyszła z nagłówkiem „Powtórne zawiadomienie". - Pierwszego nigdy nie dostałem - mówi nasz Czytelnik.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • dlaczego Poczta Polska nie chce się zgodzić na propozycję pana Sławomira
 • jak Poczta Polska odniosła się do tej sprawy
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Dorota Witt

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.