Celina [email protected]

Poczta Polska to nie tylko przesyłki, to także wiele dodatkowych usług dla klientów

Poczta Polska to nie tylko przesyłki, to także wiele dodatkowych usług dla klientów
Celina [email protected]

Rozmowę z Januszem Bilickim - dyrektorem Regionu Sieci Poczty Polskiej SA w Szczecinie przeprowadziła Celina Wojda.

Jak ocenia pan funkcjonowanie Poczty Polskiej w regionie ?

Jako szef zachodniopomorskiego regionu Poczty z satysfakcją mogę przekazać, że jako operator narodowy każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by nasi klienci mogli jak zwykle na nas polegać i by czuli się dobrze obsługiwani, a ich przesyłki bezpiecznie zmierzały do adresatów.

Podobno Poczta Polska boryka się z brakami kadrowymi, czy ma pan już plan jak rozwiązać ten kłopot?

To aktualnie wyzwanie większości krajowych pracodawców. Sytuacja na rodzimym rynku pracy w ciągu ostatnich kilku lat znacząco się zmieniła: z głębokiego bezrobocia weszliśmy w fazę bliską temu, co się określa rynkiem pracownika. Nasza firma oferuje bardzo stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, daje gwarancję terminowej wypłaty wynagrodzenia, umożliwia korzystanie z bardzo bogatej oferty benefitów, m.in.: z ubezpieczeń, opieki zdrowotnej, dofinansowania do wypoczynku, warunków do rozwijania aktywności sportowej i kulturalnej itp.

Ile średnio zarabia listonosz w naszym regionie, jakie są stawki godzinowe i co należy do obowiązków listonosza?

W Regionie Sieci Szczecin średnie wynagrodzenie zasadnicze listonosza, to 2.186 zł. Do tego dochodzi dodatek za staż pracy w Poczcie Polskiej od 3 do 20% wynagrodzenia zasadniczego oraz premia roczna. Listonosze doręczają listy, mniejsze paczki, przekazy pieniężne, prasę codzienną i periodyczną. Na terenach wiejskich mogą dodatkowo przyjmować przesyłki zwykłe i polecone, a także przekazy pocztowe czy wpłaty na rachunki bankowe. Jednocześnie sprzedają przeróżne artykuły handlowe. Bywają także sprzedawcami ubezpieczeń. Mogą także zaoferować otworzenie rachunku bankowego w Banku Pocztowym SA.

Czy planujecie państwo rozwój firmy w kierunku nowoczesnych technologii, np.: elektroniczna forma awizo czy paczkomaty?

Poczta ma 40 samoobsługowych „Stref 24h”. W wyodrębnionych częściach placówek pocztowych dostępnych całodobowo, klienci mogą samodzielnie wygodnie nadać i odebrać listy i paczki, uzyskać informacje o aktualnym statusie przesyłki, sprawdzić cenniki usług pocztowych lub nadać przekaz elektroniczny, czy też ekspres pieniężny. Ze „Strefy 24h” w Regionie Sieci Szczecin można skorzystać w filii Urzędu Pocztowego 37 w Szczecinie przy ul. Włościańskiej 1 oraz w Urzędzie Pocztowym Koszalin 4 przy ul. Armii Krajowej 5. W blisko 1000 placówek w całym kraju oferujemy bezpłatny dostęp do internetu. Poczta Polska i nasza spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe SA zawarły porozumienie z Ministrem Cyfryzacji i Ministrem Infrastruktury i Budownictwa o strategicznej współpracy w obszarze cyfryzacji państwa.

Jakie jest zainteresowanie pocztą wśród jej klientów, jakie usługi teraz przeważają? Czy wysyłamy jeszcze do siebie listy i płacimy rachunki na poczcie?

Największym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się usługi paczkowe oraz wpłaty na rachunki bankowe. Wraz z postępem e-substytucji słabnie zainteresowanie wysyłaniem tradycyjnych listów. Wprowadziliśmy w tym roku opcję płacenia za pomocą karty płatniczej. Poczta otwiera się dla klientów oraz ulepsza swoją ofertę.

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Łącznościowca , jak Poczta Polska świętowała z tej okazji?

W okresie kilkunastu dni wokół 18 października, w całym kraju odbędzie się kilka regionalnych uroczystości w Poczcie Polskiej. Przedwczoraj w Gorzowie Wielkopolskim świętowali razem pracownicy z pocztowych regionów: poznańskiego, gorzowskiego i szczecińskiego. Podczas uroczystości tego rodzaju nasi zasłużeni pracownicy zostają uhonorowani medalami „Za Ofiarność i Odwagę”, „Za Długoletnią Służbę”, odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.