Celina Wojda

Poczta Polska to nie tylko przesyłki, to także wiele dodatkowych usług dla klientów

Poczta Polska to nie tylko przesyłki, to także wiele dodatkowych usług dla klientów
Celina Wojda

Rozmowę z Januszem Bilickim - dyrektorem Regionu Sieci Poczty Polskiej SA w Szczecinie przeprowadziła Celina Wojda.

Jak ocenia pan funkcjonowanie Poczty Polskiej w regionie ?

Jako szef zachodniopomorskiego regionu Poczty z satysfakcją mogę przekazać, że jako operator narodowy każdego dnia dokładamy wszelkich starań, by nasi klienci mogli jak zwykle na nas polegać i by czuli się dobrze obsługiwani, a ich przesyłki bezpiecznie zmierzały do adresatów.

Podobno Poczta Polska boryka się z brakami kadrowymi, czy ma pan już plan jak rozwiązać ten kłopot?

To aktualnie wyzwanie większości krajowych pracodawców. Sytuacja na rodzimym rynku pracy w ciągu ostatnich kilku lat znacząco się zmieniła: z głębokiego bezrobocia weszliśmy w fazę bliską temu, co się określa rynkiem pracownika. Nasza firma oferuje bardzo stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, daje gwarancję terminowej wypłaty wynagrodzenia, umożliwia korzystanie z bardzo bogatej oferty benefitów, m.in.: z ubezpieczeń, opieki zdrowotnej, dofinansowania do wypoczynku, warunków do rozwijania aktywności sportowej i kulturalnej itp.

Ile średnio zarabia listonosz w naszym regionie, jakie są stawki godzinowe i co należy do obowiązków listonosza?

W Regionie Sieci Szczecin średnie wynagrodzenie zasadnicze listonosza, to 2.186 zł. Do tego dochodzi dodatek za staż pracy w Poczcie Polskiej od 3 do 20% wynagrodzenia zasadniczego oraz premia roczna. Listonosze doręczają listy, mniejsze paczki, przekazy pieniężne, prasę codzienną i periodyczną. Na terenach wiejskich mogą dodatkowo przyjmować przesyłki zwykłe i polecone, a także przekazy pocztowe czy wpłaty na rachunki bankowe. Jednocześnie sprzedają przeróżne artykuły handlowe. Bywają także sprzedawcami ubezpieczeń. Mogą także zaoferować otworzenie rachunku bankowego w Banku Pocztowym SA.

Czy planujecie państwo rozwój firmy w kierunku nowoczesnych technologii, np.: elektroniczna forma awizo czy paczkomaty?

Poczta ma 40 samoobsługowych „Stref 24h”. W wyodrębnionych częściach placówek pocztowych dostępnych całodobowo, klienci mogą samodzielnie wygodnie nadać i odebrać listy i paczki, uzyskać informacje o aktualnym statusie przesyłki, sprawdzić cenniki usług pocztowych lub nadać przekaz elektroniczny, czy też ekspres pieniężny. Ze „Strefy 24h” w Regionie Sieci Szczecin można skorzystać w filii Urzędu Pocztowego 37 w Szczecinie przy ul. Włościańskiej 1 oraz w Urzędzie Pocztowym Koszalin 4 przy ul. Armii Krajowej 5. W blisko 1000 placówek w całym kraju oferujemy bezpłatny dostęp do internetu. Poczta Polska i nasza spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe SA zawarły porozumienie z Ministrem Cyfryzacji i Ministrem Infrastruktury i Budownictwa o strategicznej współpracy w obszarze cyfryzacji państwa.

Jakie jest zainteresowanie pocztą wśród jej klientów, jakie usługi teraz przeważają? Czy wysyłamy jeszcze do siebie listy i płacimy rachunki na poczcie?

Największym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się usługi paczkowe oraz wpłaty na rachunki bankowe. Wraz z postępem e-substytucji słabnie zainteresowanie wysyłaniem tradycyjnych listów. Wprowadziliśmy w tym roku opcję płacenia za pomocą karty płatniczej. Poczta otwiera się dla klientów oraz ulepsza swoją ofertę.

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Łącznościowca , jak Poczta Polska świętowała z tej okazji?

W okresie kilkunastu dni wokół 18 października, w całym kraju odbędzie się kilka regionalnych uroczystości w Poczcie Polskiej. Przedwczoraj w Gorzowie Wielkopolskim świętowali razem pracownicy z pocztowych regionów: poznańskiego, gorzowskiego i szczecińskiego. Podczas uroczystości tego rodzaju nasi zasłużeni pracownicy zostają uhonorowani medalami „Za Ofiarność i Odwagę”, „Za Długoletnią Służbę”, odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Celina Wojda

Życie w mieście, aktywność społeczna i sportowa, zdrowie, pomoc potrzebującym i działalność na rzecz innych - na takie tematy piszę najczęściej.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gs24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.