Marek Jaszczyński

Pobicie w centrum Szczecina. Szukają bandyty z rowerem

Policja zabezpieczyła monitoring, nie tylko z miejsca zdarzenia, czyli z alei  Wojska Polskiego w kierunku placu Szarych Szeregów,  ale również z innych Fot. Sebastian Wołosz Policja zabezpieczyła monitoring, nie tylko z miejsca zdarzenia, czyli z alei Wojska Polskiego w kierunku placu Szarych Szeregów, ale również z innych miejsc Szczecina. Chodzi o trzech rowerzystów poruszających się razem.
Marek Jaszczyński

Pobicie pieszego w centrum miasta zbulwersowało internautów. Pomagają.

Ofiarą przemocy padł mężczyzna, który wracał z koncertu. Jego stan ciężki.

- Tata miał w sobotę wieczorem transfuzję krwi. Niestety, stan jest nadal krytyczny, właściwie jest jeszcze gorzej - mówi pani Dominika, córka poszkodowanego.


Do zdarzenia doszło na alei Wojska Polskiego w Szczecinie.

- Mój tata, Robert wracał wraz z kolegą z koncertu, który odbywał się w klubie Sorrento przy ulicy Mickiewicza 2. Kierowali się al. Wojska Polskiego w kierunku przystanku na Placu Szarych Szeregów. Grupa rowerzystów przejeżdżała, koło mojego taty oraz kolegi, którzy najprawdopodobniej szli ścieżką dla rowerów - relacjonuje pani Dominika. - Jeden z rowerzystów zsiadł z roweru i uderzył niespodziewanie tatę w głowę, a on w wyniku uderzenia upadł, uderzając głową o beton. Po tym ciosie, stracił przytomność i do tej pory nie mamy z nim kontaktu. Rowerzysta odjechał z miejsca zdarzenia.

Do akcji poszukiwania bandyty włączyli się internauci, udostępnili na portalach społecznościowych informacje o napadzie. Są też świadkowie.

- Rozmawialiśmy z jednym ze świadków. Nie widział całego zdarzenia, ale opisał mężczyzn na rowerach. Przejeżdżali oni koło tego pana zaraz potem koło mojego taty. Było to trzech mężczyzn, w wieku około 30-40 lat, dobrze zbudowani. Rozmawiali ze sobą, więc się znali - mówi pani Dominika.

Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.