Płacą zbyt mało, by chciało się pracować w komisjach wyborczych?

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Bobbe

Płacą zbyt mało, by chciało się pracować w komisjach wyborczych?

Sławomir Bobbe

W minimalnych dopuszczalnych prawem składach pracować będą komisje wyborcze. Nie było zbyt wielu chętnych do pracy w komisjach. 450 złotych za dwa dni pracy to za mało, by przyciągnąć ludzi.

Niby stawka wynagrodzenia za pracę w komisjach wyborczych wydaje się atrakcyjna (minimum 300 złotych dla zwykłego członka komisji i połowa tego w przypadku drugiej tury), ale nie wystarczyło to do zapełnienia składów komisji wyborczych. Ludzie nie garną się do pracy w komisjach, a w tym roku potrzeba było ich wyjątkowo dużo.

- W czasie tych wyborów czeka nas sporo zmian. Przede wszystkim będą dwie komisje obwodowe, jedna do spraw przeprowadzenia wyborów i druga do spraw ustalenia ich wyników. Niestety, zanotowaliśmy spory niedobór chętnych do prac w obwodowych komisjach - przyznaje Agnieszka Jędrzejczak, pełnomocnik prezydenta ds. wyborów.

Minimum absolutne

- Formalnie kandydatów do pracy w komisjach mogło zgłaszać 13 komitetów, na jeden wypadałoby ponad 400 osób. Pierwszy etap naboru zakończył się niedoborem, więc ogłosiliśmy drugi. Odpowiedziały na niego tylko trzy komitety. Ogłosiliśmy więc etap trzeci, zgłaszać się do Urzędu Miasta Bydgoszczy mógł każdy, kto chciał pracować w komisji. Jednak w ten sposób mogliśmy organizować tylko nabór do minimalnej wymaganej liczby członków komisji.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.