Rajmund Wełnic

PKP: W Wielanowie koło Grzmiącej pasażer może sobie moknąć i marznąć

Tak prezentuje się stacja PKP w Wielanowie, dla okolicznych mieszkańców istnienie poczekalni to duża wygoda Fot. Google maps Tak prezentuje się stacja PKP w Wielanowie, dla okolicznych mieszkańców istnienie poczekalni to duża wygoda
Rajmund Wełnic

Rząd Prawa i Sprawiedliwości deklaruje, że odwróci trend „zwijania” Polski powiatowej, dlatego przywracane są m.in. zlikwidowane kiedyś posterunki policyjne. Tymczasem Polskie Koleje Państwowe na głucho zamknęły kilka miesięcy temu budynek stacyjny w Wielanowie koło Grzmiącej.

Kolej zamknęła na głucho budynek stacyjny z poczekalnią w Wielanowie (gmina Grzmiąca). Pasażerowie czekający na pociągi nie mają się gdzie schronić, a nadciągają szarugi i mrozy.

O sprawie powiadomił nas mieszkaniec Wielanowa.

- Piszę do was, bo uważam, że ten problem trzeba w końcu poruszyć - informuje nasz Czytelnik.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.